Ana Sayfa Gündem, Sağlık - Yaşam 10 Ocak 2019

YİRMİ BEŞ YIL HASTANE YAPILMAYACAK

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu “Eğitim ve Araştırma hastanesinin 2. Basamak Hastane olması için ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ın yaptığı çağrıya, “Doğru bir karardır biz Saadet Partisi olarak destekliyoruz. Olması gerekende budur ” dedi
YİRMİ BEŞ YIL HASTANE YAPILMAYACAK

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’ın, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin; 2. Basamak Hastane, İhtisas Hastanesi veya F.Ü. Tıp Fakültesi’ne devredilerek yine hastane vasfında hizmet vermesi için başlattığı girişime Elazığ’da bulunan siyasi partilerin başkanları tarafından olumlu olarak karşılandı.

“EN BAŞINDAN BERİ KARŞIYDIK”

Yapılan girişimle alakalı açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Elazığ da yapılan Fethi Sekin Şehir hastanesinin yapılmasına en başından beri karşı olduklarını dile getirerek, “ Elazığ bölgenin hastane cennetiydi bizim hastanelerimiz %60-%70 doğrulukla çalışıyordu. Bu hastanelerin tamamı devlet hastaneleriydi devlet bu işten faydalanıyordu. Bu hastanelerin tamamının iptali ve devletin bütün imkanlarının yap işlet devir et modeli olarak bu hastanelerin iptal edip hizmete son verilmesi son derece yanlış olduğunu o günde yanlış dedik. Bugünde yanlış diyoruz yarında yanlış diyoruz.” dedi

“CİDDİ MANADA DA MASRAFLAR YAPILDI”

Fethi Sekin Şehir hastanesinin açılışıyla alakalı diğer hastanelerin atıl durumda kaldığını ifade eden Hacıbekiroğlu, “ Şu anda boş bina olarak duruyor. Bu hastanelere de ciddi manada da masraflar yapıldı. Şimdi bu hastanelerin boş oluşu, elbette ki Elazığ’da hem ekonomik olarak hem sosyal olarak bütün boyutuyla Elazığ’a bu hastaneler zarar getirdi. Burada ki esnaflar da bir kısmı mağdur oldu. Bu hastaneler ne olacak, şu anda boş binalar bekliyor. Tabii ki boş binaların bekleyişiyse Elazığ Fırat hastanesine bağlı olarak devlet hastaneleri her hangi bir şekilde değerlendirebilir”  diye konuştu.

“BUNU DEVLET YAPABİLİR YAPARSA, BİZDE DESTEKLERİZ”

Hacıbekiroğlu,  Fırat Üniversitesi hastanesinin bir bölümü olarak hizmete açılmalı diyerek “Bu hastanelerin bir faaliyet göstermesi Elazığlı vatandaşlar açısından şehir merkezinden oluşuklarından dolayı ciddi manada hem ekonomi olarak esnaflarımıza katkısı olur. Yine oralar aktif olur hareketlenir hem de hastalarımıza bir faydası olur. Bunu devlet yapabilir yaparsa bizde destekleriz, doğru bir karardır” şeklinde konuştu.

“25 YIL KADAR HER HANGİ BİR HASTANE KURULMAYACAK”

Aldığı duyumlara göre şehir hastanesi yapılırken devlet ile yüklenici firma arasında  sözleşme söz konusu olduğunu iddia eden Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “ Bu sözleşmeden dolayı 25 yıl kadar her hangi bir hastane kurulmayacak.Bu anlaşma gerçekten varsa bu hastaneler bağımsız olarak her hangi bir faaliyette bulunamaz. Ancak, Elazığ Fırat Hastanesine bağlı olarak devletin öngördüğü çeşitli hastalıklarla alakalı faaliyet gösterebilirler” dedi.

Yorumlar

Elazığın Sesi