Ana Sayfa Ekonomi-STK 8 Temmuz 2018

YENİDEN YAZMAK ŞART OLDU…

Bu aralar köşe yazısı yazmak faslına ara vermiştim. Nedeni ise elaziginsesi.com haber sitesinin alt yapı çalışmalarını yürütmek, öncelikle sitemizde farklı habercilik anlayışının devam ettirmekti.
YENİDEN YAZMAK ŞART OLDU…

Bu aralar köşe yazısı yazmak faslına ara vermiştim. Nedeni ise elaziginsesi.com haber sitesinin alt yapı çalışmalarını yürütmek, öncelikle sitemizde farklı habercilik anlayışının devam ettirmekti.

Köşe yazısı yazmak habercilikten daha önemli ve dikkat edilmesi gereken ve sorumluluk gerektirdiğinden yazacağınız konu için daha çok zaman ayırmak ve özen göstermek gerektiğinden şu aşamada yazmanın doğru olamayacağını düşünmüştüm.

Haberciliği, köşe yazısından daha öncelik olarak ele aldığımdan, habercilik tarafında bir müddet olmak istedim.

Köşe yazısında ele alacağınız konularda sağlıklı değerlendirmeler yapabilmek için konu ile alakalı ilgili geniş bir bilgi dağarcığına sahip olmanız gerekir.

Kulaktan dolma bilgilerle, belirli kalıplarda klişe sözlerle veya argo ifadeler sarf eden her yöne takla atan yazar olmak yerine köşe yazısı yazmak inandırıcı ve kamuoyu tarafından tasvip edilen bir kalem olmayı tercih etmemden dolayı yeterince hazır olmadığımı düşünmekteydim.

O nedenle özellikle seçim günü boyunca görüş belirtmedim. Yorum yapmadım. Sadece gelen haberleri tarafsız ve objektif bir şekilde kamuoyuna aktarmayı uygun gördüm.

Yapılan haberlere görüş katmadan haber yapmak yerine haberi yalın hali ile okurun değerlendirmelerini kendisi yapsın istedim.

Ancak son günlerde yaşanan gelişmeler ara vermeyi düşündüğüm köşe yazısını sürdürmem gerektiği zaruretini doğurdu.

Beni yazı yazmaya iten neden nedir derseniz.

Yaptığımız haberlerle alakalı yapılan değerlendirmelerin yanlış ve kişisel menfaatlere doğru çekilmesi etken olmaya başladı.

Haberlerle alakalı zamanında müdahil olmayan bazı kesimlerin hani bir söz vardır;” Yırtık dondan çıkmış” misali kendileri hadiselerin içine müdahil ederek değerlendirmelerini yanlış buluyorum.

Ya zamanında sen de bu işe müdahil olacaksın, ya da susup oturacaksın.

Birilerini savunayım diyerek veya birleri adına kendine bizim üzerimizde pay biçmeye kalkanlara müsaade etmemenin gerekli olduğun düşündüm.

Bu nedenle yeniden yazmanın gerekli bir hal aldığını vurgulamak istedim.

Bizim yayıncılık ilkemiz bellidir.

O benim adamım veya burada ben nasıl nemalarımdan öte, halkın menfaatlerini ön planda tutmak, şehrin meselelerine objektif ve tarafsız olarak yorumlamak önceliğimizdir.

Allah şükür menfaat ve çıkar gibi öncelikli bir derdimiz ve tasamız olmadı…

Her mesele de veya her konuda önce buradan ben ne götürürüm hesabı yapan bir anlayışla işimizi yapmadık.

Elazığ’ın artık menfaatperest uyanık kesimlere, kişilere ihtiyacı yok.

Bu şehrin toplumun menfaatlerini ön planda tutan şahsi menfaatini yaşadığı yerin menfaatine fedakarlık edecek insanlara ihtiyacı var.

Bu insanlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Ama görüyoruz ki; belirli kesimlerden nemalanacak kişiler kendileri sanki  “sütten çıkmış ak kaşıkmış” gibi insanları yıldırma, heveslerini kursaklarında bırakmaya yönelik saldırmaya başladılar.

Bunların kamuoyunda deşifre edilmesi lazım.

Sadece bunları deşifre etmek yetmiyor. Bunlar üzerinden menfaat hesapları yapanlarında ortaya çıkarılması gerekiyor.

İşte bu neden yeniden bize köşe yazısı yazmak şart oldu.

Yorumlar

Elazığın Sesi