Ana Sayfa Siyaset 7 Haziran 2018

VEKİL OLURSAM, ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK

Erol; sosyal medyada son günlerde kendisi aleyhine yönelik olarak başlatılan iftarlarla dolu algı operasyonlarının gerçekleri yansıtmadığını belirterek; PKK’nın ben Elazığ’dan seçilmememi sağlamaya yönelik karalama kampanyası olduğunu söyledi
VEKİL OLURSAM, ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK

İlimizde 24 Haziran seçimlerinde etkin bir seçim çalışması yürüten Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol basın mensupları ile bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol; sosyal medyada son günlerde kendisi aleyhine yönelik olarak başlatılan iftarlarla dolu algı operasyonlarının gerçekleri yansıtmadığını belirterek; PKK’nın ben Elazığ’dan seçilmememi sağlamaya yönelik karalama kampanyası olduğunu söyledi. Seçim çalışması süresi içerisinde vatandaşların ilgisinin yoğun olduğuu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol Elâzığ’da Milletvekili seçilmesi halinde bir çok şeyin değişeceğini belirtti. Şehrin sorun ve sıkıntılarına vakıf olduğunu belirten Erol;her seçim dönemi Elazığ’a aynı vaatlerin verildiğini belirterek tüm çevre illerin 16 yıllık iktidar döneminde Bakanlık aldığını söyledi.

ŞAHSIMA PKK’LI DEYİP, İFTİRA ATMAK ALÇAKLIKTIR

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol; Elazığ’a geldiğim ilk günden bu güne kadar hiç durmadan çalışıyorum.  Bu süreçte halkın bana sahiplendiğini görüyorum. Toplumun her kesiminden ciddi manada teveccüh görüyorum. Bu durumu hazmedemeyen bazı uzantılar sosyal medya üzerinden şahsıma yönelik olarak montajlanmış görüntüleri paylaşarak beni alçak terör örgütü PKK ile aynı kategoride değerlendirmek istiyorlar. Beni hainlerle aynı kategoriye koyup iftira atmak alçaklıktır. Ben vekili olduğum Tunceli’de terörün Tunceli’yi terk etmesi için aktif bir rol üstendim. Öncelikle Aday olduğum zaman 35 gün boyunca her gün PKK’dan tehdit aldım. Yılmadım, usanmadım ve bu şartlarda Tunceli ilinde vekil oldum. Vekil olduktan sonra genelde bizim bölgemizdeki Milletvekilleri İnsan Hakları komisyonlarında yer alıyor. Ben bu komisyon yerine İç işleri komisyonunda görev almak istedim. Hatta bazı vekil arkadaşlarımız bu durum karşısında  neden insan hakları komisyonunda yer almadığımı sordular. Onlara aynen şöyle söyledim. Bizler yaşanılan mağduriyetleri çözüm haline kavuşturmak yerine olayın başlangıcından buna müsaade etmezsek eğer bu sorunların olmayacağını ifade ettim’’ şeklinde konuştu.

 PKK’YA TAVRIMI  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DESTEKLEDİ

Erol; Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. Genç öğretmen kardeşimiz Necmettin Yılmaz’ı Tunceli Pülümür yolunda şehit edenleri lanetledim. Benim vekil olduğum şehirde nasıl böyle bir şey olur. Ben de bir öğretmen çocuğuyum. Zor ve kısıtlı şartlar altında büyüdük.  Bu olay beni ve Tunceli halkını çok üzdü. Konuyla ilgili olarak Tunceli’de teröre lanet mitingi düzenledim. Burada da duygu ve düşüncelerimi kamuoyuyla paylaştım.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beni arayarak bu hassasiyetim için teşekkür etti. Yani ben şuanda devletimizin bana tahsis etmiş olduğu yakın korumalarla geziyorum. PKK’ın infaz listesine olan birisiyim. Şimdi de ne olduğu belirsiz kişi ve kesimlerin beni PKK ile aynı kategoride değerlendirmesi  alçaklıktır. Gürsel Erol’u tüm bölge halkı ve Türkiye biliyor. İstedikleri kadar karalama yapsınlar. Hedefleri beni Elazığ’da seçtirmemek.  Ama, Elazığlının bu oyunu bozacağına inanıyorum” dedi.

SİYASET DE ÜSLUB ÖNEMLİ

Siyaset de üsluba çok önem verdiğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol; Diğer aday arkadaşlarımla birlikte şehrimize hizmet noktasında yarışmamız gerektiğine inanıyorum. Yoksa kutuplaştıran tarz söylemleri uygun görmüyorum.24 Haziran seçiminden sonra yüz yüze bakacağız. Bir çok yerde karşılaşacağız. Şehrin sorun ve sıkıntılarının çözümü noktasında istişare yapacağız. Özellikle diğer Aday arkadaşlarımın da bu hususa dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum’’ dedi.

ELAZIĞ HER ANLAMDA GERİLEMİŞ DURUMDA

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol; Elazığ’ın sorunlarını biliyorum. Bugün şehir her anlamda gerilemiş durumda. Kamu hizmetlerinin dışında şehre ciddi bir manada yatırım gelmiyor. Bu hizmetleri de İktidarın nimetleriymiş gibi vatandaşlarımıza sunmak doğru değildir. Sosyal bir devletin yapması gereken çalışmalardır. Tek partili dönemden çok partili sürece geçerken de bir çok fabrika ve hizmet Cumhuriyet Halk Partisi döneminden oldu. İmam hatip okulları bizim koalisyonumuz döneminde açıldı. Olması gerekende buydu. Şimdi bunları büyük bir oranda mevcut iktidar partisi yapıyor. Başka bir parti olsa, o da yine bu hizmetleri yapacak’’ dedi.

HER DÖNEM AYNI VAATLER

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol; Tarım da Elazığ gelişemiyor. Çünkü yıllardır ovalarda su yok, her seçim döneminde aynı vaatler. Turizmde bir çok özelliğe sahip bir iliz. Maalesef gerekli ilgi ve alaka yok. Turizmin gelişmesi için ciddi bir manada çalışma yok. Yerli turist bile şehrimizin Turistik özelliklerini bilmiyor. Sağlık şehriyiz diyorlar. Çevre illerle kendimizi kıyasladığımız zaman çok büyük oranda bir farkımızın olamadığını görüyoruz. Spor şehri değiliz, bir stadyumu yıllardır yapamadılar. Her seçim döneminde vaat edildiği gibi bu dönemde yine vaat edildi. Diğer komşu illerde stadyumların hepsi yıllardır bitmiş durumda. Ben geçtiğimiz günlerde açıklamıştım. Buradan yine sizler aracılığı ile belirtmek istiyorum ki Vekil olduğum dönemde ben maaşımı hiç almadım. Öğrencilerimize burs olarak verdim. Eğer 24 Haziran’da Elazığ’dan Vekil olarak seçilirsek maaşımın yarısını Elazığspor’a, diğer yarısını da öğrencilere burs olarak vereceğim’’ dedi.

ELAZIĞ SANAYİ KENTİ OLAMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol; Organize sanayi bölgemiz var. Henüz Elazığ Sanayi kenti olmadı. Yine diğer iller 3-4 tane organize sanayiye kavuştular. Bizler ağır sanayi hamleleri ve ulusal ölçekli firmaların şehrimizdeki yatırmalarına masar kalamadık. Eğer Elazığlı hemşerilerim bana Vekillik görevini verdiği takdirde STK’lar, iş dünyası ve bürokrasiyle birlikte şehre büyük yatırımların gelmesi ve bu yönde ilerlemesi için mücadele vereceğim’’ dedi.

VEKİL OLURSAM ELAZIĞ’DA BİR ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK

Ben içinizden biriyim. Ben bir öğretmen çocuğuyum. Elazığ halkı hizmetin en iyisine layıktır. 16 yıllık dönemde Elazığ her dönem iktidar partisine büyük oranda destek verdi. Verdiği desteklere karşılık hizmet alma noktasına gelince gerekli hizmetleri ve yatırımları alamadı. Bunun sebebi ise vatandaşların seçip gönderdikleri vekiller şehre hizmet etmek yerine, diğer dönem için nasıl koltuğumu korurumun hesaplarını yaptılar. Malatya, Bingöl, Erzincan ve Erzurum Bakanlık aldı. Şehrimiz ise maalesef hep ikinci planda bırakıldı. Eğer Elazığlı vatandaşlarımız tercihlerini bizlerden yana kullanıp bizleri bu göreve layık görürlerse emin olun ki Elazığ’da bir çok şey değişecek’’ dedi.

 

Yorumlar

Elazığın Sesi