Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 29 Kasım 2018

“VAY HALİMİZE DEMEMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Reşit Kılıç, Şehir hastanesinin açıldığı günden beri sağlık çalışanlarının hak kaybı yaşadıklarını ve bu durumun hala da devam ettiğini söyledi
“VAY HALİMİZE DEMEMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Reşit Kılıç, Şehir hastanesinin açıldığı günden beri sağlık çalışanlarının hak kaybı yaşadıklarını ve bu durumun hala da devam ettiğini söyledi. Kılıç,” hekimlerimizi ve çalışanlarımızı çalışmamakla suçlamak ve problemlerin çözümü ile ilgili laf ebeliği yapmak artık karın doyurmuyor.” dedi.

Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Reşit Kılıç Elazığ Fethi Sekin Şehir hastanesi önünde sendika üyeleri ve sağlık çalışanları ile birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Reşit Kılıç açıklamasında,   4 aylık bir süre geçmesine rağmen hala döner sermayelerin eksik  olduğunu dile getirerek ,Diş hastanesinde bir hekimin en yüksek puanı yapmasına rağmen 1900 TL döner sermaye almakta taşınmadan önce bu puan karşılığı aldığı rakam 7000 TL şehir hastanesinde bir hekimin en yüksek puanla aldığı döner sermaye 5000 TL taşınmadan önce bu puanın karşılığı 12000 TL  Hekim dışı sağlık personeli ise hiçbir kuruş döner sermaye alamadığını,  Ortalama çalışanlar 4 aydır 2000 TL ile 20000 TL arasında gelir kaybı yaşadığını, %25 enflasyonu eklerseniz vay halimize dememek mümkün değil” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ FİZİKİ MEKAN VE MEFRUŞAT SIKINTILARINI BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMELİDİR”

Yüklenici firmaya her ay 27 bin TL ödeyen devlet 5000 TL de her türlü zorluğa rağmen kaliteli hizmet sunan sağlık çalışanlarına katkı sunmalıdır diyen Kılıç, “Ağız ve diş merkezi ile ilgilide son olarak bakanlık müstakil başhekimlik olması yönünde çalışmalarının son aşamaya geldiğini bakanlık yetkilileri sendika genel başkanımıza ifade etmişlerdir inşallah hayırlı sonlanır çalışanlarımızda rahat nefes alır. Uzman hekimlerimiz arasında huzursuzluğa neden olan sözleşmeli personel uygulamasını bir an evvel adaletli bir şekilde tüm hekimlerimizi kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Aynı hizmeti sunan uzman hekimler yüzde yüz farklı maaş almaktadırlar. Buda çalışma barışını ve çalışma şevkini kırmaktadır. Sağlık çalışanlarının fiziki mekan ve mefruşat sıkıntılarını bir an evvel çözülmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

“ŞAPKA DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ”

Yemek kalitesinden personelin memnun olmadığını hemen hemen her gün menüde tavuk olmasının personel tarafından bıkkınlık vermeye başladığına  dikkat çeken Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Reşit Kılıç, “Kuru soğanın 5 TL olması ile enflasyonun mutfağımızı nasıl yangın yerine çevirdiğini hepiniz günlük hayatımızda yaşamaktayız. Yıl başında ek zam talebimizi yeniliyor ve takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz. Yetkilendirilmiş sendikaya da buradan sesleniyoruz. Gelin yetkisini aldığınız sağlık çalışanlarının dertleri ile dertlenin, hekimlerimizi çalışmamakla suçlamak ve problemlerin çözümü ile ilgili laf ebeliği yapmak artık karın doyurmuyor. Şapka düştü kel göründü çalışanlar alanlarda kendilerini savunan sendikayı görüp takdir etmeye başladı” dedi.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

SULAMA KANALINDA 250 ADET MERMİ

SULAMA KANALINDA 250 ADET MERMİ

Elazığın Sesi