Ana Sayfa Gündem, Spor 30 Mayıs 2017

TRAORE İŞİ KARIŞIK

Elazığspor’dan sözleşmesini fesih ederek ayrılan Traore konusunda Menajer Kaan Toker gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Traore’nin temsilcimizden parasını alamadığı için ayrıldığını kaydeden Toker; “Biz bir hafta müddet vermiştik… Ödeme yapılmadı.”dedi.
TRAORE İŞİ KARIŞIK

Elazığspor’dan geçtiğimiz günlerde sözleşmesini fesih ederek ayrılan Hamidou Traore konusunda Menajer Ahmet Bulut Fırat gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Bu oyuncu ve fesih ile bir alakası olmadığını kaydeden Bulut; “Benim futbolcuyla hiçbir alakam yok. Resmi olarak bende görünüyor ancak ben bu oyuncu ile hiç ilgilenmedim. Bizim avukatımız da böyle bir olay yapmamış. Tamamen Kaan diye bir arkadaşımız var fesih olayı ile bu arkadaşımız ve Belçika’daki avukat ilgilenmiş.” dedi.

“BUNA BİZ DEĞİL, FIFA KARAR VERDİ”

Bu açıklamaların üzerine Menajer Kaan Toker, gazetemize özel çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bazı iddiaların altını çizen Toker, Elazığspor Kulübü’ne Traore’nin alacaklarının ödenmesi konusunda 1 hafta süre verdiklerini ancak bordo-beyazlılar tarafından bir ödeme yapılmadığını ileri sürdü. Bunun üzerine FIFA tarafından fesih yapıldığını kaydeden Kaan Toker; “Traore konusu, Cleyton’da da, Segbefia’da da ve M’Bossy’de de vardı. FIFA’da haksız fesih diye bir şey yok. Feshi FIFA yapıyor. Biz bu feshi yaparken avukatımız aracılığıyla bütün banka ekstrelerimizi gönderiyoruz. Biz bir hafta müddet vermiştik.  16 mayıstan 23 mayısa kadar ödemediler ve 24 mayıs tarihinde de fesih yaptık. Buna biz değil FIFA karar verdi.”ifadelerinde bulundu.

ELAZIĞSPOR 259 BİN EURO MU ÖDEYECEK?

Elazığspor Kulübü’nün Traore konusunda 259 Bin Euro’luk ceza alacağını da öne süren Toker, kulübün 6 aylık süre zarfında bir itirazı olmadığı takdirde ya da alacakları için bir teklif sunulmadığında bu ücreti Elazığspor’un ödeyeceğini kaydetti. Kaan Toker; “Aynısını M’Bossy’e de yaptılar. Sonra bana gelip yardım talep ettiler. Bu sefer 259 Bin Euro cezaları var ve gelecek Traore’den. Traore’nin alacakları için 6 ay itiraz süreleri var. Bu süre zarfında her hangi bir itirazda bulunulmaz ise ya da alacakları için bir teklifte bulunulmaz ise o ücreti de ödeyecekler. M’Bossy’e de ben oraya getirmiştim.” dedi.

“TRAORE PARASINI ALAMADIĞI İÇİN AYRILDI”

Elazığspor Kulübü’nün Traore’nin Mali’deki eski kulübüne bonservis taksitlerini ödemediğini de iddia eden Menajer Kaan Toker ayrıca devre arasında Traore’ye Başakşehir takımından teklif geldiğini ancak gönderilmediğini dile getirdi. Toker; “Traore’nin Mali’deki eski başkanı beni aradı. 50 Bin Euro bonservis bedeli vardı ve 10 biner Euro taksitle ödeyeceklerini söylemişlerdi onu da ödememişler 3 aydır. Bir futbolcudan 800 Bin Euro isteniyorsa önce kulübüne sonra da futbolcuya para ödenmesi gerekiyor. Traore parasını alamadığı için ayrıldı. Devre arasında Başakşehir’den Traore için teklif geldi ve vermediler.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

BİZ DE  KADROYA ALINACAK MIYIZ?

BİZ DE KADROYA ALINACAK MIYIZ?

Elazığın Sesi