Ana Sayfa Ekonomi-STK 8 Ocak 2018

“TOP, ERDEM BAŞARAMADI”

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanının seçimleri karıştırmakla suçladı.
“TOP, ERDEM BAŞARAMADI”

İlimizde Esnaf ve Sanatkarlar Odasına bağlı odalarda seçimler kıran kırana geçiyor. Odalarda bu yıl ortaya çıkan adaylarla seçimlerde heyecan yaşanırken, şekillenecek Oda Başkanları yapısı ile Esnaf ve Sanatkarlar Başkanlığının da kim olacağın netlik kazanacak. Bu dönem de gözler önemli odalardan biri  olan Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Genel kuruluna çevrilmişti. Öğretmenevi  salonunda gerçekleştirilen  Genel Kurul da Cebrail Top 1083 üyeden 690’nın oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Başkanı Cebrail Top Esnaf Odaları Birlik Başkanı Cemil Erdem’in seçimlere şaibe karışması için elinden gelini yaptığını iddia ederek ama başaramadı dedi.

Cebrail Top yaptığı açılış konuşmasında: Cemil Erdem’i hedef aldı. Top, “Esnaf odaları birlik başkanı Cemil Erdem seçimimize şaibe karışması için gölge düşmesi için sıkıntı oluşsun diye Divan başkanı ve üyelerini yetkisini kullanarak göndermek istemedi. Tüm engellemelere rağmen Genel Başkanımız tarafından Mersin oda başkanımız aynı zamanda Federasyon denetim kurulu üyesi Zahide Doğan gelmiştir kendisine teşekkür ederim“ dedi.

 

Cebrail Top ve Özer Mecit ‘in aday olduğu seçimlerde Cebrail Top 690, Özer Mecit 391 oy aldı. Yeniden Başkan seçilen Cebrail Top, un Yönetim kurulu üyeliklerine Yılmaz Yılmaz, İbrahim Akbulut, Sedat Laço, M. Fahri Bay, Şahin Erdoğan, Kaya Tunçayak, Leyla Yıldırım, Çelebi Daşlık seçildi.

Yorumlar

Elazığın Sesi