Ana Sayfa Ekonomi-STK 28 Mart 2018

TAM BİR FİYASKO…!

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdem basın toplantısında belgeleri yine açıklayamadı. Toplantı da başkanlar tam bir fiyasko yaşadı.
TAM BİR FİYASKO…!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Karma Oda da görev yapan çalışanlarına yönelik elaziginsesi.com haber sitesi ile Haftalık Star Gazetesinde çarpıcı iddialar yer almıştı. Bu iki yayın organında çıkan haberlerden sonra Başkan Cemil Erdem yazılı bir açıklama yaparak iddiaları yanıtlamak yerine suçlayıcı ifadelerle kendini savunmuş ve gündeme gelen iddiaları yanıtlayamamıştı. Yazılı basın açıklamasını iddiayı gündeme getiren yayın organlarına göndermemesi de dikkat çekmişti. Bu açıklamadan sonra elaziginsesi.com haber sitesi olarak yapılan yazılı açıklamaların kamuoyunu tatmin etmediğini, iddiaların belgelerini kamuoyu ile paylaşmasını istemişti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemi Erdem bu defa odaya bağlı başkanlarını yanına alarak bir basın açıklaması yaptı. Erdem’in basın açıklamasında yine elaziginsesi.com haber sitesi ve Star gazetesinden bir temsilciyi çağırmaması dikkat çekti. Yanlarına başkanları alarak gövde gösterisini planlayan Erdem’in açıklamaları tam bir fiyasko oldu. Başkan Erdem yaptığı basın açıklamasında belge açıklayamadığı bir iki gün önce yazılı olarak göndermiş olduğu metnin hemen hemen benzerini konuşarak hikaye okuduğu görüldü. Kamuoyuna mahkeme kararlarını sunamadığı gibi kendine göre mahkeme kararlarını yorumlayarak çalışanlarını savunmaya kalkışması inandırıcı bulunmazken, bu davranışı ile iyice bocaladığını da ortaya koymuş oldu. Toplantının tam bir fiyasko olduğu değerlendirilirken, Erdem’in elaziginsesi.com ve Star gazetesinde çekindiği de belli oldu. Toplantıya bu iki gazeteden temsilci davet edilseydi, Erdem’e aşağıdaki sorular yönetilecektik. İşte Erdem’e yönelteceğimiz sorular.

1/Eski çalışanın 11 ay gün aldığı iddialarının yer aldığı Malatya ve Tunceli’deki Mahkeme kararlarını basına neden vermiyorsunuz? Kendinize göre yorum yapıyorsunuz? Bu konu ile ilgili ithamlarda bulunuyor diye Savcılığa suç duyurusunda bulunarak cezalandırılmasını istediğiniz şahıs neden berat etti. Bu da iddiaları doğrulamıyor mu?

2/Bu mahkeme kararları açıklanırsa sizin hem Başbakanlık hem de Bakanlık Genelgesine aykırı hareket ettiğiniz ortaya çıkacak mı? Diye korkuyorsunuz.

3/ İllegal bir örgütle bağlantısı olup mahkum olan bir kişinin resmi kamu kurumunda fotoğrafının asılması ne kadar doğrudur? Bu illegal örgütün propagandasına girmiyor mu? (Bu konuda fotoğraf var)

4/Hiçbir şey çıkmazsa bile bunları PKK sempatizanı der çıkarırım. Bu da mı yalan dediniz mi? Dediniz ise neden çıkarmadınız? Bu çalışanlardan kokuyormusunuz?

Evet… Basın toplantısında bu çok önemli iddiaları soracaktık. Ancak davet edilmediğimizden soramadık. Erdem’de bunların başkanların önünde sorulmasından korktuğundan bizleri çağırmadı.

Yorumlar

Elazığın Sesi