Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 11 Haziran 2019

SURİYELİLERİN KAVGASINDA 2 YARALI

Suriyeli bir grupla mahalle sakinleri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı, 2 iş yerinin de camları kırıldı
SURİYELİLERİN KAVGASINDA 2 YARALI

Suriyelilerin yaşadığı mahallede meydana gelen tartışma sonucunda çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. 2 iş yerinin camlarının kırıldığı kavgayla ilgili polis olaya müdahale ederek tedbir aldı.
Olay,merkeze bağlı Rüstempaşa Mahallesi Aksaray caddesinde meydana geldi. İddiaya göre,Suriyeli bir grup ile Rüstempaşa ve Sarayatik mahallesi sakinleri arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine, mahalle sakinleri ile Suriyeliler arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. Olaya tepki gösteren mahalle sakinleri yolu trafiğe kapattı. Kavganın büyümesinin ardından iki tarafta bir birlerine ait iş yerinin camlarını kırdı. Olay yerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi.Polisin araya girmesiyle birlikte kavga, daha fazla büyümeden sona erdi.


Mahalle esnafı ile Suriyeliler arasında tartışma çıktığını ifade eden Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu, “Basit bir kavgayla başlayan olay diğer Suriyeli guruplarının gelmesi ve müdahil olması sonucunda büyüdü. Sarayatik Mahallesinde topluca arkadaşımıza saldırmışlar. Bu şekilde vatandaş kayıtsız kalamaz. Biz Türkiye de birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Biz Suriye ye girdik orada savaşıyoruz. Bu yaptıkları hareketler çok yanlış hareketler. Valimiz Belediye Başkanımız konuya el atmaları lazım. Biz bunlara burada kardeş olarak baktık. Olacak gibi değil yaptığı hareketler yanlış hareketler. Biz onlara değer verdik. Onlar küçücük olayları büyütüyorlar” dedi.

Yorumlar

Elazığın Sesi