Ana Sayfa Siyaset 11 Nisan 2019

SUGÖZÜ MAHRUMİYET İÇERİSİNDE

İlimizde 31 Mart yerel seçimlerinde tek bayan muhtar ünvanını alan Sugözü Mahallesi Muhtarı Seda Gündoğan Elazığınsesi WEB TV’ de mahallesinin sorunları gündeme getirerek yaşanılan sorunların çözümü için çalışacaklarını söyledi
SUGÖZÜ MAHRUMİYET İÇERİSİNDE

İlimizde 31 Mart yerel seçimlerinde tek bayan muhtar ünvanını alan Sugözü Mahallesi Muhtarı Seda Gündoğan Elazığınsesi WEB TV’ ye konuk olmuştu. Programda çalışmaları ve mahallenin sorunları hakkında konuşan Gündoğan, Sugözü mahallesi olarak muhtar evi olmayan tek mahalleyiz dedi. sorunlarına değinerek açıklamalarda bulundu. Program da Mahalle sorunlarını anlatan Seda Gündoğan, “Mahallemizin, şehir hastanesine sadece 100 metre mesafesi var. Ama mahallemizde doğalgaz yok. Altyapı sıkıntısı var, birçok evde şuan şebeke suyu bile yok. Bizim bir okulumuz var. Şuan eğitim verilmiyor. Sosyal tesis olarak geçiyor. O okulda, şuan elektrik yok, su yok. İlk işlerimden biri bunu yapmak olacak. Otobüs sıkıntımız var. Günde 3 defa otobüs seferi var. Bunun seferini arttırmamız lazım. Her seferi arttırmalarını istesek, yaşayan insan sayısını bahane ediyorlar. Mahallemizden göç oluyor. Bu sıkıntılar olmazsa zaten göç vermeyiz yaşayan insan sayısını sıkıntı etmezler.” Şeklinde konuştu.

“KİREÇ FABRİKASI İSTEMİYORUZ”

Sugözü mahallesi yakınlarına yapılması planlanan kireç fabrikasına yönelik açıklamalarda bulunan Gündoğan,” Kireç fabrikası, kireç ocağı yapılması planlanıyor. Biz bunu istemiyoruz. Çok güzel mahalleye, çok güzel doğaya sahibiz. Orada bir dinamit patlatıldığında tüm evler sallanıyor. Biz yetkililere söyledik. Buraya kesinlikle kireç ocağı yapılmasını istemiyoruz” dedi.

Yorumlar

Elazığın Sesi