Ana Sayfa Spor 4.09.2017 393 Görüntüleme

SUÇ DUYURUSUNDA NEDEN BULUNULMADI?

Elazığspor bir yandan transfer çıkmazı yaşarken bir yandan da eski yönetimi neden suç duyurusunda bulunulmadığını sorgulamaya başladı

 

Elazığspor kulübü 29 Haziran da kongreye giderken yönetim hakkında kamuoyunda başlayan tartışmalara karşı sessiz kalması taraftarları endişelendiriyor.

Mevcut yönetimin bu sessizliğine, eski yönetim hakkında suç duyurusunu sürekli ertelemesi güven problemini de tartışılır hale getirdi.

29 Haziran tarihine  Olağanüstü kongreye giderken yönetimi sessizliğe iten etkenler ile kamuoyunun cevap aradığı iddialar şöyle;

Birinci önemli iddia; mevcut yönetimin yerli ve yabancı futbolcuların durumu ile ilgili olarak son günlerde basında çelişkili haberlerin yer almasına rağmen herhangi bir açıklamada bulunulmaması.

Mevcut yönetim görevde olmasına rağmen kulüp tarafında bu haberlere karşı açıklama yapılmaması endişelerin artmasına neden oluyor.

Transferlerle ilgili çelişkili haberler, toplanan bağışların nerelere harcandığı, yapılandırmalarda hangi futbolculara ve dosyalara ne kadar ödendiğinin bilinmemesi, yönetimi zor durumda bırakan konular…

İkinci önemli iddia ise, Yönetimin bir yıldır ağzında sakız ettiği eski yönetimin kulübü zarara uğratmasından dolayı suç duyurusunda bulunacağız açıklaması.

2016 yılı Mayıs ayında yapılan Olağanüstü Mali ve Genel Kurulunda yeni göreve gelen yönetimde görev alan 2.Başkanı Karahan Çelik’in mali bilançoya şerh koyması ile başlayan tartışmalarda aradan bir yıl geçmesine rağmen herhangi bir işlem yapılmaması dikkat çekiyor.

Bir yıllık süre içerisinde defalarca bu konu kamuoyuna yönetim tarafından dillendirilmesi ve toplumu beklentiye sevk edilmesine rağmen herhangi bir başvuruda bulunulmaması.

En son mali kurulda 2 Başkan Karahan Çelik’in eski yönetimin 8 milyonluk bir zarara uğrattığı açıklaması dikkatleri yeniden bu alana çevrilmesine neden olmuştu.

Kongreden bir gün sonra suç duyurusunda bulunacağız açıklamasına rağmen aradan bir ay geçmesine rağmen suç duyurusunda bulunulmaması mevcut yönetimin eski yönetimde çekindiği bir açığı mı var? iddiasını gündeme taşıyor.

 

 

Yorumlar

Elazığın Sesi