Ana Sayfa Foto Galeri 9 Mayıs 2019

SİYASET ÖYLE İSTEYECEK Mİ…!

Kuşkucu yaklaşımımız, bizim Şerifoğullarına karşı olduğumuz anlamına gelmesin. Bizde belediyenin şeffaf ve adil bir yönetim anlayışı ile yönetilmesinden yanayız. Bizde kemikleşmiş sorunların çözülmesinden yanayız. Biz öyle istiyoruz da acaba siyaset öyle isteyecek mi…! Kuşkumuz ondandır….
SİYASET ÖYLE İSTEYECEK Mİ…!

Ülkemizde 31 Mart seçimlerin de Ak parti Belediye Başkan adayı Şerifoğulları yeniden Belediye Başkanı oldu.

Ak Parti yönetiminde on yıldır bulunan Elazığ Belediyesinde gerek Selmanoğlu ve Yanılmaz dönemleri bir hayli tartışılan bir kurum olmuştu.

…..

Yerel seçimlerde kamuoyu bu defa el değiştirir gözü ile baktığı ve Cumhur ittifakı MHP’yi alternatif gördüğü yerel seçimlerde vatandaşlar yine tercihlerini Ak Partiden yana kullandılar.

Yapılan bu tercih gözlerin Belediyeye çevrilmesine neden oldu.

Yeni Başkan haleflerinde farklı nasıl bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacak diye kamuoyu merakla beklemeye başladı.

…..

Yeni Başkan Şerifoğulları seçim sürecince nasıl bir performans göstereceğini açıkladı. Her mahallede  ve katıldığı programlarda verdiği mesajlar netti.

…..

Toplum daha öncesi Belediye Başkanların söylemleri ile icraatlarını değerlendirdiğinde yeni Başkan’ın verdiği sözleri ne kadarını gerçekleştirebilir? diye kendi kendine sorarken bir zaman tanımanın da gerekli olduğunda hem fikir.

Yeni göreve başlayan Başkan 31 Mart yerel seçimlerden sonra göreve başlar başlamaz bir heyecan ile kolları sıvayarak farkındalık yaratmaya başladı.

…..

Öncelikle bu farkı makam aracı ile ortaya koydu.  Daha önceki halefi gibi gelir gelmez kendisine makam aracı tahsis etmedi.

Kendi kullandığı aile şirketlerine ait olan aracı bir yıllığına bedelsiz olarak belediyeye bağışlayarak makamına tahsis etti.

Bununla da kalmadı. Müdürlerin altındaki araçları da aldı.

Birim Müdürlerinden bir çoğunu yeni görevlendirmelerle yenileme tercihinde bulundu. Yeni atadığı müdürleri bir kaçı dışında pek tanımam, yeni görev alan müdürlerin kamuoyundaki izlenimleri olumlu karşılanması memnuniyet oluşturdu. EBUAŞ’a atanan yeni müdür için sinyaller diğer müdürler gibi pek gelmedi. Tabii yine karar başkana ait.

…..

İdare ile ilgili tasarruflarının yanında özellikle İmarda yaşanılan tartışmaların önünü kesmek daha şeffaf kararlar almak için İmardan gelen taleplerin hukuk komisyonunda da değerlendirilmesi anlayışı yeni belediye Başkanı açısından bir farkındalık yarattı denilebilir.

Birkaç rütuş bir iki aylık dönem de yeni başkanın samimiyetinde kamuoyunda memnuniyetin oluşmasında etken oldu.

Biz yeni başkan iyi niyetinden şüphemiz yok. Genç ve idealist bir anlayışla alışılmış bir belediyecilik anlayışından farklı bir yönetim sergilemek istediğini biliyoruz.

Bunu açıklamaları ile dile getiriyor.

…..

Ancak siyaset farklı bir dil…

İradenize sahip olamazsanız, dışarıdan gelebilecek taleplere boyun eğerseniz hiç ummadığınız bir yönetimi anlayışına zaman içerisinde yönelebilirsiniz.

O nedenle biz ihtiyatlı davranarak bir süre çalışmalarına izlemek istiyoruz.

Beklentimiz beş yıllık görev  süresi içerisinde ortaya konulan iradenin sonuna kadar sürdürmesidir.

Kuşkucu yaklaşımımız, bizim Şerifoğullarına karşı olduğumuz anlamına gelmesin. Bizde belediyenin şeffaf ve adil bir yönetim anlayışı ile yönetilmesinden yanayız.

Bizde kemikleşmiş sorunların çözülmesinden yanayız.

Biz öyle istiyoruz da acaba siyaset öyle isteyecek mi…!

Kuşkumuz ondandır….

Yorumlar

Elazığın Sesi