Ana Sayfa Ekonomi-STK 15 Nisan 2018

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE EL ELE KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ

Anadolu Kalkınma Ekonomi ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin Ortak Akıl Meclisi Toplantısı Gerçekleştirdi. Toplantıya Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’da katıldı.
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE EL ELE KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ

Anadolu Kalkınma Ekonomi ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin Ortak Akıl Meclisi Toplantısı Gerçekleştirdi. Toplantıya Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’da katıldı.
AKSAN Genel Başkanı Arif Erol, AKSAN’ın 2017 yılında genel merkezi kurulmuş olup illerde de il başkanlıkları vererek 2023 hedeflerine ulaşmak için biz sanayici ve işadamları olarak bütün imkanlarımızı seferber ettiklerini ifade ederek “Bizler hep birlikte Elazığ’ımız için gecemizi gündüzümüze katıp bu doğrultuda ilimizin ticaretini, sanayisini büyütmek için tüm imkanlarımızla çalışacağız. AKSAN sloganımız yatırım, üretim, istihdam, ihracat olup; biz bu doğrultuda yatırıma öncülük verip, yatırımın yanında üretimin arttırılması, üretimin arttığı durumda istihdamın arttığı, bu doğrultuda yatırımlar, üretimler tabi ki ihracata endeksli olmalıdır. Tabi AKSAN 81 ilde teşkilatlanma konusunda emin adımlarla büyüyor. Öncelikle biz kendi bölgemizde, Doğu ve Güney Doğu bölgesinde şu an itibariyle 10 ilimizle görüşme aşamasındayız. 2018 de hedeflerimiz olduğumuz AKSAN 23 ilde il yönetimleri kurup, bu doğrultuda 2023 hedeflerinde AKSAN olarak ülkemize ne kadar fayda sağlayacağımız önümüzdeki günlerde yapacağımız yatırımlarla, istihdamlarla, yapacağımız ihracatlarımızla birlikte göstermiş olacağız”dedi
 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Bugün AKSAN genel merkezinde ilkini düzenlediğimiz ortak akıl meclisi toplantısındayız. Bir seçim sürecinden geçtik, henüz çok taze olaylar. AKSAN kuruluş amacı olarak Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, sanayicimizin, iş adamımızın, tüccarın yanında olmak, onunla birlikte yol yürüme, ilimizin ve ülkemizin ekonomisini geliştirme misyonu ile yola çıkmıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsil ediyoruz. Bizler bu yola çıktığımız zaman tek bir şey söyledik dedik ki; sivil toplum örgütleriyle el ele kol kola yürüyeceğiz, fikirlerimizi ve projelerimizi birlikte üreteceğiz, birlikte çözüm önerileri sunup bunları hayata geçireceğiz. Bu misyon ve doğrultuda sürekli arkadaşlarımızla, esnafımız, tüccarımız, sanayimizle iç içeyiz. Birlikte fikir mütalaalarında bulunuyoruz” dedi.
Arslan, “AKSAN’da değerli yöneticilerimizle ilimizin ve ülkemizin ekonomisiyle alakalı birlikte görüş alışverişinde bulunacağız. Biz yola çıkarken 23 proje ile yola çıktık. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak. Bu projelerin her biri zaten bu ve benzeri Sivil Toplum Örgütlerinde iş adamlarımızla, akademisyenlerimizle mutat kaldığımız projelerdi. Bu tür toplantıların faydası çok büyük. Çünkü memlekette mutfakta çok seslilik, ama söylemde de icraat ta tek seslilik çok önemli. Biz işin mutfağında sorunları tespit ederken, ürünleri üretirken çok sesli ortamda herkesin fikrine değer vererek değerlendirmeler yapıyoruz ama çözüm önerisi ve projelerde herkesin mutat konuları dile getiriyoruz” diye konuştu.Konuşmalardan sonra
AKSAN Genel Başkanı Arif Erol tarafından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a çalışmalarından ve AKSAN’a desteklerinden dolayı plaket verildi.

Etiketler:

Yorumlar

Elazığın Sesi