Ana Sayfa Ekonomi-STK 30 Mart 2018

SEN BİR MÜFTERİSİN….

SEN BİR MÜFTERİSİN….

Esnaf ve Sanatkarlar Odası elli bine yakın üyesi ile İlimizde en büyük STK Meslek Odasının başında geliyor. Yirmi beşe yakın Esnaf Odaların oluşturduğu bu kurum çalışanlarına yönelik yapılan bir operasyonla gündeme geldi.

Geçmişte bir çalışanın ve halen bir çalışan hakkında ileri sürülen iddialar Esnaf ve Sanatkarlar Odasında neler yaşanıyor dedirtmeye başladı.

Yayınlanan haberlere bakıldığında kurumu derinden yaralayan çok ciddi iddialar yer aldı.

Aslında bu iddialar yıllardır kurum içerisinde konuşulmasına ve bilinmesine rağmen bir türlü kimse dillendirme ve gündeme getirme sorumluluğunu alamıyordu.

Emniyetin operasyonu sonucunda Cemil Erdem’in kutusu açılmış oldu.

Burada uzun uzadıya iddiaları gündeme yeniden getirmeyi düşünmüyorum.

Beni ilgilendiren tarafı Esnaf Odası Başkanı Erdem’in  iddialar karşısındaki tutumudur.

Erdem, uzun yıllardır Odasının Başkanlığını yürütüyor. Başkanlığını yaptığı kurumun bir yönetim kurulu var.

İddialar gündeme geldikten sonra Başkan’ın her zamanki pişkin hali devam ederken diğer yönetim kurulu üyeleri de bakıyorum olayın detayını öğrenmek yerine sessiz kalıp görüntü vermeye devam ediyorlar.

Aslına da o başkanlar birlik görüntüsü mecburiyetten mi, yoksa ciddi iddialarla karşı karşıya kalan odada yaşananları onlarda mı onaylıyor bilemiyorum.

Onu zaman gösterecek.

Gelelim basın toplantılarının değerlendirilmesine, Başkan Erdem yayınlanan haberler karşısında pişkinliğinin alameti olarak önce basın kuruluşlarının bir kısmına açıklama gönderdi.

Biz; basın açıklamasının yeterli olmadığını haberleştirdikten sonra bu defa bir kısım başkanları da yanında alarak kamuoyuna bir gövde göstergesi için senaryo hazırladı..

Ama dağ fare doğurdu.

Yaptığı açıklama daha önceki basın açıklamasından farklı değildi.

Aslında bizler belgeleri beklerken Erdem belge vermek yerine elindeki kağıtta yazılanları (tabii göremedik) kendi uydurduğu şekilde okuyarak kamuoyunu inandırmaya çalıştı.

Kamuoyu inandı mı bilmem, ama o toplantıdan sonra yaptığım ufak bir araştırmada katılımcılarının bir çoğunun açıklamayı tatmin edici bulunmadıklarını ifade ettiler.

Memnun olanlar var mıdır?

Bir insanın arkasından etek giydireceğim deyip ondan sonra hiçbir şey olmamış gibi yanımda pişkin gezenler olduktan sonra ben de pişkin  olurum vesselam.

Mutlaka inandırıcı bulanlarda vardır.

Toplantıdaki önemli bir ayrıntı da;

İddiaları gündeme getiren basın kuruluşlarının temsilcilerinin toplantıya davet edilmemesiydi.

Neden toplantıya davet edilmediler. Toplantıya katılanlarda bunu kimse başkana soramadı.

Toplantıya davet edilen arkadaşlarımız konudan bir haber, basın bülteninde ne okuyorsa onu kaydetmek durumunda olacaklarını bildiği için Erdem bizleri çağırmadı.

Aslında bizi çağırsaydı. Bizim yaptığımız haberlerin belgelerini başkanların önünde soracak, belgeleri başkanlara vererek haberlerimizin ne kadar doğru olduğunu ispatlayacaktık.

Ama olmadı.

Olsun… Bizi ne kadar engellerse engellesin. Bizim hakkımızda ne kadar yanlış ve müfteri beyanlarda bulunursa bulunsun kendini paklayamaz.

Haaa.. İki de bir sanki birileri bunlara vesile oluyormuşçasına imalarla suçlaması, suçsuz insanları asılsız mesnetsiz sözlerle suçlaması kendi ayıbını başkalarına yüklemeye kalkışması…

Pişkinliği bu kadarına da pes dedirtiyor.

Aslında onu destekleyen Oda Başkanlarına sormak gerek… O kadar iftira atıyorsak Erdem neden bizleri mahkemeye vermiyor.

Bizim hakkımızda suç duyurusunda bulunmuyor.

Hiç sorguluyor musunuz?

İnşallah bundan sonra sorgularsınız?

Hadi seni anladık. Oturduğun koltuğu korumak için asılsız beyanatlarla müfteri olduğunu gösterdin.

Bari; bu davranışınla önemli bir kurumun başında yönetici olan oğluna zarar verme….

 

 

 

 

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

PALU’DA RAFTİNG HEYECANI

PALU’DA RAFTİNG HEYECANI

Elazığın Sesi