Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 6 Mart 2019

ŞEHİR HASTANESİNDE DEPREM GÜVENİ

Taşıyıcı sistemlerinde bulunan sismik izolatörler sayesinde, kesintisiz ve güvenli hizmet vermeyi sürdürebilmektedir.
ŞEHİR HASTANESİNDE DEPREM GÜVENİ

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi,  taşıyıcı sistemlerinde bulunan sismik izolatörler sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında bile kesintisiz ve güvenli hizmet vermeyi sürdürebilmektedir.

“Dünyanın En Büyük Deprem İzolatörlü Yapıları”

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, dev sağlık kampüsü,  taşıyıcı sistemlerinde bulunan 872 adet deprem izolatörü ile “Dünyanın en büyük deprem izolatörlü yapıları” arasında yer alıyor. Bu izolatörler, deprem sırasında ameliyatların dahi kesintiye uğramadan devam etmesine imkân veriyor.

Dünya’nın en ileri teknolojisine sahip 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri bulunan hastane, coğrafyasında yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında tüm operasyonel faaliyetlerini hiçbir aksama olmadan yerine getirebilecek.

DEPREM İZOLATÖRLERİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Dünyanın en ileri teknloojisi ile inşa edilen ve Kamu Özel İşbirliği-PPP (Public Private Partnership) modeli ile işletilen hastanede, yapının taşıyıcı sistemleri arasına yerleştirilen 872 adet sismik deprem izolatörü bulunuyor. Bu izolatörler, yapının salınım periyodunu artırarak yıkıcı özellik taşıyan kritik bölgeden uzaklaşmasını ve yatay deprem kuvvetlerinden minimum şekilde etkilenmesini temin ediyor.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ÇANTADA 2 KĞ ESRAR ÇIKTI

ÇANTADA 2 KĞ ESRAR ÇIKTI

Elazığın Sesi