Ana Sayfa Siyaset 11 Nisan 2018

PROJEYİ HALKA GÖSTERMELİK ANLATMIŞ…!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Nisan Ayı Meclis toplantısındaki konuşmalarındaki ifadelerle gerçekler birbiri ile örtüşmüyor. Orduevi kavşağındaki köprü ile ilgili vatandaşlar tam tersini söylüyor.
PROJEYİ HALKA GÖSTERMELİK ANLATMIŞ…!

Elazığ Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yerel TV’ler tarafından canlı verildi.  Nisan ayı meclis toplantısının canlı verilmesini fırsat bilen Belediye Başkan’ın Yanılmaz, 2017 yılı faaliyet raporu konuşmasında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan ilki Malatya yolu üzerindeki Bisiklet yolu konusundaki gerçeği yok sayan Yanılmaz’ın Orduevindeki köprü konusunda da vatandaşı proje öncesi bilgilendirdiğini ifade etmesine rağmen vatandaşların temelleri attıktan sonra iş olsun diye bir toplantı yaptığı iddia edildi. Tarih; 2017 yılı Ağustos ayında Orduevi kavşağında yaşanan sorunlar gündeme gelmiş, vatandaş kendilerine bilgi verilmediği yönünde açıklamalar yapmıştı. Hatta bir gazetede konu geniş bir şekilde yer almıştı. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Nisan ayı Meclis toplantısında bu konuya değinerek “ Biz orduevini başlamadan bir kahvehanede oradaki bütün esnafla bir araya geldik. Belediye meclis üyelerimizden de orada olanlar vardı. Projeyi anlattık. Üzerinde konuştuk. Esnafımızın bütün fikir ve görüşlerini aldık. Ona göre proje üzerinde değişim yapılması gerekiyorsa yaptık. Ondan sonra projeyi hayata geçirdik” dedi. Aslında gerçeğin böyle olmadığı vatandaşların konuşmalarından ortaya çıktı.

İşte o konuşmalarda vatandaşların sitemleri(Video konuşmaları): Kendi çevresindeki adamları toplamış şurada kahvede toplantı yapmış kendi kendine gitmiş, bu muhitten bir kişi gitmiş hiç haberimiz yok. Orada ne konuşuldu. Sadece proje tanıtıldı. Zaten proje bitmişti. Yapım aşamasına gelmişti. İhale edilmişti. Kazı işlemleri başlamıştı.

Yorumlar

Elazığın Sesi