Ana Sayfa Spor 3.07.2018 298 Görüntüleme

“PRENSİPLERİM GEREĞİ GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM”

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emrah Aydemir Elazığspor’dan istifa ettiğini açıkladı.

Hacı Murat Yümlü başkanlığındaki yeni yönetimde en dikkat çeken isimlerden birisi olan, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emrah Aydemir Elazığspor’dan istifa ettiğini açıkladı.

“PRENSİPLERİM GEREĞİ GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM”

Aydemir, yaptığı açıklamada ;“Çok yoğun işlerimin arasında Elazığspor’un geçirdiği bu zor süreçte memleketime fayda sağlayabilmek için büyüklerimin ricası üzerine göreve geldim. Göreve başladığım ilk günden beri amacım; itibarı zedelenen Elazığspor’un itibarını arttırmak, kulüp ile taraftarı bütünleştirmek ve Elazığspor’u daha önceden belirlenmiş ilke ve kurallarla yönetilen bir kulüp haline getirmek olmuştur. Bir kulüpte her işin görevlisi, sorumlusu ve yetkilisi ayrıdır. Büyük bir endüstri olan futbolda kurumsallaşma zorunludur. Bir kulübün kurumsallaşması, hesap verilebilirlikten, şeffaflıktan, sorumluluktan, riskleri yönetmekten, radikal değişikliklerden ve en önemlisi de liyakata göre idare edilmesinden geçmektedir. Bunları başarabilen kulüpler ulusal ve uluslararası alanda istikrarlı ve büyük başarılar sağlamaktadır. Unutulmasın ki profesyonellik sadece teknik heyet ve futbolcularla yapılan mukaveleden ibaret değildir. Profesyonel yönetim anlayışları ve kendi alanında üst düzey eğitim almış kişiler kulüpleri çözüme ulaştıracaktır. Elazığspor’un kurumsallaşması ve markalaşması adına gecesini gündüzüne katan bir akademisyen olarak kısa bir sürede olsa Elazığspor’a hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Kulüp yönetimi ile aramızdaki bakış açısı farklılığı nedeniyle prensiplerim gereği görevimden istifa ediyorum. Belirtmeliyim ki Elazığspor, Elazığ beyefendisinin dışarıya yansımış halidir. Bana destek veren tüm dostlarıma teşekkür eder, Elazığspor’a başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Elazığın Sesi