ÖNCE BİSİKLET YOLUYDU, ŞİMDİ ELBÜS YOLU OLDU…!

ÖNCE BİSİKLET YOLUYDU, ŞİMDİ ELBÜS YOLU OLDU…!

Elazığ Belediyesinde israfta sınır tanımıyor. Vatandaşa hizmet götürüyorum diyerek bir yıl önce hizmete açtığı projeyi söküp yerine başka projeler gerçekleştirince bir önceki projede yapılan harcamaları hovardaca çöpe atmış oldu.

Elazığ Belediyesinde israfta sınır tanımıyor. Vatandaşa hizmet götürüyorum diyerek bir yıl önce hizmete açtığı projeyi söküp yerine başka projeler gerçekleştirince bir önceki projede yapılan harcamaları hovardaca çöpe atmış oldu. Elazığ Belediyesi geçtiğimiz günler de yaptığı açıklamada toplu taşımacılıkta yeni bir dönem başlattığını projelenen Elektrikli Otobüsler 23 Nisanda hizmete geçeceğini belirtti. Hilalkent ve Doğukent arası hizmet verilecek yerlerin bisiklet yolu üzerine yapılması kafalarda soru işareti bıraktı.

YARAR MI, ZARAR MI?

Bir yandan Şarjlı  Elbüs’ler için yürütülen hazırlık çalışmaları devam ederken bu güzergahın daha yeni halkın istifadesine sunulan bisiklet yoluna yapılması şaşırttı.

Halkın Malatya yolu üzerinde milyonlarca lira harcanarak mavi şerit çekilen,ışıklandırılması yapılarak  ve bisiklet yolu olarak halkın hizmetine sunulduğu övgü ile bahsedilen güzergahta yapılması akıllara bu ne savurganlık dedirtti.

Başkanı her fırsatta biz tutumlu olacağız açıklamasına rağmen yaz boz tahtasına dönen uygulaması yeni yapılan bisiklet yollarının üzerinde yapılması bisiklet yolu için yapılan harcamaların boşa mı çıktı sorusunu akıllara getirdi. Türkiye de ilk kez Elazığ da kullanılacak 18 metre uzunluğunda şarjlı, bataryalı , çevre dostu ve konforlu olan Elbüs’ler için yeni alanlar yaratmak için bisiklet yollarının tahrip edilmesi akıllara bisiklet yolu kullanılmayacaksa neden bisiklet yolu yapıldı? Kullanılmayacak olan bisiklet yoluna neden para harcandı sorularını gündeme getirdi?

Yorumlar

Elazığın Sesi