Ana Sayfa Spor 5.02.2019 548 Görüntüleme

OKULLARA SPOR MALZEMESİ DESTEĞİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Mustafa Kemal Ortaokulu’nda düzenlenen programda 10 ilçedeki 86 okulda eğitim gören 27 bin öğrenci için alınan spor malzemeleri ilçe milli eğitim müdürlerine teslim edildi.

Spor malzemelerinin içerisinde satranç, voleybol, basketbol, futbol, atletizm ve masa tenisi ile ilgili malzemeler olduğu belirtildi.

“66 ADET SEMT SAHASI YAPTIK”

Öğrencilerin daha rahat spor yapmaları ve onların sporla hemhal olabilmesi için spor malzemeleri yardımlarında bulunduklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ’da sporun gelişmesi, yaygınlaştırılması için hem şehir genelinde hem okullarımız genelinde spora hizmet ederek bugünlere geldik. Başta Doğukent Mahallesi’nde yaptığımız 15 Temmuz Şehitleri Kapalı Spor Salonu ile ilimizin çok önemli bir açığının kapatmış olduk. Uluslararası standartlarda güzel bir spor salonu hizmete açtık. Adını da 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu bıraktık. Çünkü 15 Temmuz ruhunun evlatlarımız tarafından hiçbir zaman unutulmaması gerekir. Elazığ bir spor kentidir. Elazığ Belediyesi olarak sporun her türlüsüne destek verdik ve destek vermeye de devam ediyoruz. 2014 yılına kadar Elazığ’da yapılmış toplam semt sahası sayısı 17 idi. Biz, 2014 yılından bugüne kadar toplamda 66 adet semt sahası yaptık. 38 spor sahasını da okullarımızın bahçelerinde yaptık. Ayrıca yürüyüş, bisiklet yolları ve açık hava fitness aletlerinin olduğu yerler ile Elazığ’ı bir açık hava spor merkezi haline getirdik” dedi

 

Yorumlar

Elazığın Sesi