Ana Sayfa Siyaset 8 Ekim 2018

O ZAMAN NEDEN İTHALAT YAPIYORUZ?

Şeker Fabrikasının Alım Kampanyasında konuşan Ak Parti Milletvekili Tolga Ağar, Devletin tarıma verdiği desteği küçümsememeliyiz şeklindeki açıklamasına muhalefet partileri itiraz etti
O ZAMAN NEDEN İTHALAT YAPIYORUZ?

Geçtiğimiz hafta İlimiz Şeker Fabrikasının Alım Kampanyasında konuşan Ak Parti Milletvekili Tolga Ağar, Devletin tarıma verdiği desteği küçümsememeliyiz şeklindeki açıklamasına muhalefet partileri itiraz etti. Elaziginsesi.com haber sitesine konuşan CHP, MHP ve SP İl Başkanları Ağar’ın, tarımda devlet destekleri önemsenmeli ise neden ithalat yapıyoruz şeklinde soru sordular. Üç İl Başkanı konu ile ilgili şu görüşleri belirttiler.

KAPLAN, “YETERİNCE HABERİ OLMAMIŞ OLABİLİR”

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Tarımda ki halimizin ne kadar desteklendiğini ne kadar desteklenmediğini  vatandaşlar görüyor, şeker pancarı fabrikalarının ne duruma geldiğini herkes görüyor. Üretim artmadığına göre destek yok. Çiftçinin aldığı destek bu değildir. Çiftçi, aldığı destek ile üretmek ister, ülkenin ekonomisine katma değer katmak ister. Sayın vekil yeni vekildir eski politikaları bilmeyebilir, yeterince haberi olmamış olabilir.” dedi.

IŞIKVER , “SAYIN VEKİLİMİZE KATILMIYORUM”

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, “Buğdayı ithal ediyoruz, arpayı ithal ediyoruz. En verimli araziler Anadolu’dayken biz hala bakliyatından her ürününe kadar ithal ediyorsak, ortada destek yoktur. ABD süt tozu vererek hayvancılığı nasıl bitirdiyse şimdi de ithal tohumlarla İsrail tohumlarıyla önümüzü kestiler. Sayın vekilimize katılmıyorum” dedi.

HACIBEKİROĞLU, “BEN BUNU ACEMİLİĞİNE BAĞIŞLIYORUM”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “Kendisi acemi bir politikacı, eğer devlet tarıma destek veriyorsa neden tarım bu kadar geri de?  Biz bu destekleri yeteri kadar görmüyoruz. Devlet nereden buluyorsa bulsun çiftçiye ve hayvancılığa ciddi destek vermesi lazım. Şeker fabrikalarının nasıl oyunla satıldığını görüyoruz. Kendisi devlet  başkanı gibi yatırımları Elazığ’a getireceğim gibi açıklamalarına sadece gülüyorum. Sadece algı yapıyorlar doğruyu yanlış, yanlışı doğru  gösteriyorlar. Türkiye tarımda çökmüş. Her şeyi dışardan ithal ediyoruz. Destek yeterli değil bunu siyaset yapmamalıyız.  Ben bunu acemiliğine bağışlıyorum.”  dedi.

Haber: Muhammed Ertargın/Tuba Yalçın

Yorumlar

Elazığın Sesi