Ana Sayfa Kültür - Sanat/Eğitim 10 Mayıs 2018

MUSTAFA KEMAL ORTAOKULUNDAN TÜBİTAK PROJE SERGİSİ

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk; “Artık bilgiyi üreten ve bunu teknolojiye dönüştürebilen devletler günümüz şartlarında güçlü devletler olarak tanımlanmaktadır
MUSTAFA KEMAL ORTAOKULUNDAN TÜBİTAK PROJE SERGİSİ

Mustafa Kemal Ortaokulu’nun düzenlediği Proje Sergisinin açılışı Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mazhar Ayas, okul ve kurum müdürleri ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Öğrencilerin hazırladığı projeleri tek tek inceleyen Müdür Gürtük ve davetliler, çocuklarımızın projelerine büyük ilgi gösterdiler.

Teknoloji ve bilgi üreten toplumların çağımızda rekabet koşullarına ayak uydurabileceklerini ifade eden Müdür Gürtürk; “Artık bilgiyi üreten ve bunu teknolojiye dönüştürebilen devletler günümüz şartlarında güçlü devletler olarak tanımlanmaktadır. TÜBİTAK tarafından düzenlenen proje yarışmaları, okullarımızı ve öğrencilerimizin bu yarışmalara olan katkı ve ilgileri bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bilginin en büyük güç olduğu çağımızda çocuklarımızın fikirlerini uygulamaya koyabilmeleri, fikir üretmeleri, yeni şeyler denemeleri geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlıyor” dedi.

Yorumlar

Elazığın Sesi