Ana Sayfa Gündem, Siyaset 14 Haziran 2019

MÜDÜRLER, AK PARTİ’YE HİZMET EDİYOR

Elazığ İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısının son günü de yine gergin geçti. Bir önceki gün MHP grubuna oda verilmemesi tartışmasından sonra bu defa da İl Özel idaresi Müdürlerinin Ak Parti İl Genel Meclis üyelerinin dışındaki meclis üyelerini dikkate almadığı tartışması yaşandı
MÜDÜRLER, AK PARTİ’YE HİZMET EDİYOR

Elazığ İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısının son günü de yine gergin geçti. Bir önceki gün MHP grubuna oda verilmemesi tartışmasından sonra bu defa da İl Özel idaresi Müdürlerinin Ak Parti İl Genel Meclis üyelerinin dışındaki meclis üyelerini dikkate almadığı tartışması yaşandı. MHP Palu İl Genel Meclis üyesi Haşim Karacimşit :“Şu anda İl Genel Meclis üyesi Ak Partili arkadaşım Ali Karabulut bana karasaklım köy yolunun ikinci kat asfalt çalışmasını programa almışız, haberin olsun diyor. Biz ikimizde aynı ilçenin il genel meclis üyesiyiz. İkimizin aynı fikirde olması lazım. Hizmet için geldik. Hiç kimse babamızın evini yapmak için gelmedik. Eskiden daire müdürleri ve vali yardımcısı program hazırlarken il genel meclis üyelerini çağırır ona göre yaparlardı. Şu anda ise yapılan programdan benim bilgim yok. Bu konu hazırlanırken beni de bilgilendirselerdi daha hoş olmaz mıydı. Şimdi nerede kaldı abilik kardeşlik konusu. İki dönem il genel meclis üyeliği yaptım. Böyle bir yaklaşım görmedim. Yapılacak hizmetler herkesin bilgisi dahilinde olsun” dedi.

MHP İl Genel Meclis üyesi Karacimşitin bu konuşmasından sonra tartışma alevlendi. Oturumu yöneten İl Meclis Başkanı İbrahim Şerbet’le MHP İl Genel Meclis Üyesi Haşim Karacimşit arasında söz düellosu şöyle yaşandı.

İl Meclis Başkanı İbrahim Şerbet; “Çok önemli konulara değindin. Abi kardeşlik meselesine gelince bizim hassasiyetimiz geldik geleli devamlı arkadaşlarla konuşuyoruz. Nokta nokta diyelim bazı şeyler oluyor. Buradakilerin hepinizin vicdanına bırakalım. Art niyet ve hasetlik yoktur. Zamanla düzelir. Hepimiz bazı şeylerde vicdanımızı dinlersek çok iyi olur bence.

MHP İl Genel Meclis üyesi Haşim Karacimşit: ”Biz 32 kişi abi kardeş içerisinde yürütmek istiyoruz. Sizi anlıyorum. Devlet memurusunuz. Siyaset baskısı olur. Vekillerin baskısı olur. Sizlere hak veriyorum. Ama benim ilçemde olup biten konularda birlikte hareket edeceğiz. Ak Partiden Ali Karabulut yanımda biz seçilmiş gelmişiz. İki dönem meclis üyeliği yaptım. Hepinize saygılıyım

İl Meclis Başkanı İbrahim Şerbet; “Meclisi germeden konuşalım. Kameralar var. Herkesin kendi gücü kadar ana hedefimiz birlik beraberlik içerisinde hizmeti yürütmek. Ak Partinin 20 tane il genel meclis üyesi, MHP’nin 8 meclis üyesi var.

MHP İl Genel Meclis üyesi Haşim Karacimşit: “Ben geçen Genel Sekreter yardımcısına bir konu için gittim. Bu konuyu böyle yapalım. Genel Sekreter yardımcısı dedi ki olmaz. Ben dedim ki, Ak Partili Ali Karabulutun bilgisi var. O zaman olur dedi.  Ak Partinin emri olmaz ise diğer il genel meclis üyelerinin talebi olmayacak mı?

İl Meclis Başkanı İbrahim Şerbet; “Ortamı germeden konuşalım.

MHP İl Genel Meclis üyesi Haşim Karacimşit: “Ben ortamı germiyorum. Olan biteni aktarıyorum.

İl Meclis Başkanı İbrahim Şerbet: “Burada kamera var. Burada konuşmanız yanlış. Vatandaş izlediği zaman yanlış anlayacak. Bak kamera var.

MHP İl Genel Meclis üyesi Haşim Karacimşit: “Kamera olsun. Kimseye iftira atmıyorum çeksin kamera.

Yorumlar

Elazığın Sesi