Ana Sayfa Ekonomi-STK 7 Nisan 2019

MEMURLAR FAKİRLEŞTİ

Maalesef memurlar her geçen gün fakirleşiyor. Memurlarda sosyal yaşam diye bir şey yok
MEMURLAR FAKİRLEŞTİ

Büro Haksen İl Temsilciliğinin düzenlediği “Hak arama mücadelesinde sendikacılığın rolü” konulu konferansa katılan Büro Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi sendikaların siyasi partilerden yana taraf olarak asli görevlerini yerine getiremediğini söyledi. Büro Haksen’e bağlı sendika üyeleri ile görüş alışverişinde bulunmak üzere hem bu konudaki tecrübeleri, deneyimlerini aktarmak için Elazığ’a  geldiklerini söyleyen Çivi, elaziginsesi.com haber sitesine yaptığı açıklamada sendikalarının durumunu değerlendirdi.

SENDİKAMIZ MEMURUN ARKA BAHÇESİDİR

Büro Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi Kamu Sendikalarının iktidar yanlısı söylemler içerisine bulunduğu yönündeki soruya “ Sendikalar yasa gereği sosyal taraftır. Kimden yana taraftır, çalışanlardan yana taraftır. Maalesef ülkemizde bazı sendikalarımız çalışandan yana taraf olmak yerine iktidardan ve siyasi partilerden yanan taraf alarak rollerini ve görevlerini yerine getiremiyorlar. Haksen bu anlamda Türkiye’nin bağımsız ender sendikalardan birisidir. Memurun arka bahçesidir. Memurun dostu ve müttefikidir”dedi.

MEMURLARI SENDİKAMIZA DAVET EDİYORUZ

Devler memurları devletin bütün kamu hizmetlerini tüm vatandaşlara adil ve tarafsız bir şekilde götüren görevlileri olduğunu ifade eden Büro Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi “ Bizler devlet memurları olarak hak ettiğimiz mali ve sosyal hakları almak istiyoruz. Aile sorumluluklarımızı yerine getirmek istiyoruz. Devlet memuru ülkenin aynasıdır. Memurlar ne kadar mutlu olurlarsa vatandaşın hizmet alımı o kadar güzel olur. Kaliteli olur. Biz bu anlamda hizmetlerin kalitesinin artırılması içinde gayret gösteren bir sendikayız. Çalışanların hakkını almak için çalışan bir sendikayız. Biz bütün kamu görevlilerini sendika çatımız altına davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

MEMURLAR FAKİRLEŞTİ

Memurların haklarının iyileştirilmesinin ötesinde giderek fakirleştiklerini düşündüğünü belirten Büro Haksen Genel Başkanı Çivi; “Türkiye’nin ekonomik koşulları her geçen gün zorlaşıyor. En çok ücreti ile geçinen kesimleri en başında da devlet memurları geliyor. Devlet memurları bu gün emekli hakkı edinseler bile emekli olamıyorlar. Çünkü maaşları yarı yarıya düşüyor. Emeklilik ne demek insanların çalışma şatlarından uzak kendisine zaman ayırmaktır. Bu bile çok görülüyor. Devlet memuru kredi borçlarını zor ödemek ikramiyesini alıp borçlarına yatırmak için emekli olup ikinci bir iş aramak zorunda kalıyor. Maalesef memurlar her geçen gün fakirleşiyor. Memurlarda sosyal yaşam diye bir şey yok. Sadece yaşam var” açıklamasında bulundu

HABER: GÖRKEM DURUSOY- MÜCAHİT KURŞUN

Yorumlar

Elazığın Sesi