Ana Sayfa Siyaset 7 Nisan 2018

MECLİSTE ÜSLUP TARTIŞMASI

Elazığ Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısını beşinci gününde üslup tartışması yaşandı. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyelerine yönelik sözleri tartışma yarattı. Avukat Fahri Çınar ve Başkan Mücahit Yanılmaz karşılıklı söz düellosu yaşadı.
MECLİSTE ÜSLUP TARTIŞMASI

Elazığ Belediyesi Nisan Ayı Meclis toplantısının beşinci gününde üslup tartışması yaşandı. 2017 Yılı Bütçesi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyelerinin görüşlerinin açıklanmasından sonra söz alan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın konuşmasında hakaret edildiğini ileri süren Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyesi Avukat Fahri Çınar söz alarak sözlerinden Belediye Başkanı Yanılmaz’ın neden alındığını anlayamadığını ve şahsına hakaret ettiğini söyledi.

Çınar’ın, Başkan Yanılmaz’a cevap verdiği konuşmasında da zaman zaman karşılıklı ses tonlarının yükseldiği gözlendi.

Fahri Çınar; Ben kendisine yakıştıramadığım bir üslupla yer yer şahsımı tehdit edecek düzeyde yer yer şahsımı aşağılamak suretiyle bir takım açıklamalarda bulundu. Ben asla asla Belediye Başkanının seviyesine düşmeyeceğim ne biliyorsam doğruları konuşacağım.

Başkan Yanılmaz: Seni gücün yetmez.

Çınar; Beklesen cevap vereceğim.

Başkan Yanılmaz: Sen kimsin kelimelerine dikkat et.

Fahri Çınar: Ben hakaret etmedim.

Temizlik garajının yerini eski Başkan Selmanoğlu satmak üzere ticari alana çevirdi. Ben mahkemeye giderek dava açtım. Ve iptal ettirdim. Belediye Başkanı biraz araştırmış olsaydı. Benim ora ile ne tür mücadele verdiğimi görecektir. Ve idare mahkemesinin kararını da danıştay tastik etti. Temizlik garajını taşındığına dair sizin kayıtlarınızda bir bilgi yok. Olmadığı için ben bunu söyledim. Dünden beri ben faaliyet raporuna bağlı kalarak konuşuyorum. Ben temizlik garajını yerini bilmiyorsam kendimi zul sayarım. Temizlik garajının yerini kararını size göndereceğim. Ayrıca bunak olduğumu ifade ettiniz. Yaşımın genç olduğunu hatırlamadığınızı söylediniz. Bu ifade ne için kullanılır. Bunak olduğumu ifade eder. Bu şekilde hakaret etti. Bir Belediye Başkanına yakışıyor mu?

Başkan Yanılmaz: Ben öyle bir ifade kullanmadım dedi.

Fahri Çınar: Yaşınız genç hatırlamıyorsunuz ne demek o zaman, bu laf kime söylenir.  Bu laf bunak insanlara söylenir.

Faaliyet raporunuzda taşındığına dair bir metin yok. Bu benim hatam değil. Bürokratınız hatası. Çağıracak temizlik garajınızın değiştirildiğini faaliyet raporuna neden yazmadın diye hesabını soracaksınız.

Fahri Çınar: İkincisi belediye borcunu sormuş zaman zaman meclis üyesi cevap vermiş. Burası hukuk devleti. Hukuk devletinde ne der. Dün Belediye kanununun 56 maddesini okudum. 56 madde ne söylüyor. Belediyenin borç durumunu faaliyet raporuna yazacaksın diyor. Kimse yazmadığı için ben de yazmıyorsunuz dedim.

Başkan Yanılmaz: Bilmiyor musun?

Çınar: Halen bilmiyorum. O faaliyet raporuna yazılmadığı sürece ben bilmiyorum. Şifa ile söylenen sözler benim nazarımda geçersizdir. Faaliyet raporuna borç yazılmıyor. Faaliyet raporunda belediyenin borç yapısı belli değil. Hangi şirketlere ortaklıkları vardır hiçbir bilgi yok.  Belli değil. Kendi kendimizi kandırmayalım.
Milletvekili Metin Bulut hakkında söylediğimi ibarenin yalan olduğunu söyledi. Başkan Yanılmaz. Ben de iddia ediyorum. Benim söylediğimi doğrudur. Söz uçar kayıtlar kalır. Ben iddia ediyorum. Milletvekilimiz Metin Bulut bu yapının burada uygun olmadığını mühendis olmaya gerek yoktur. Bunun bütün elazığ duydu. Neden bu kadar alındınız. Ben bu projenin oraya uygun olmadığını düşünüyorum. Çünkü binalarla içi içe girmiş.

Başkan Yanılmaz: O senin görüşün.

Revize İmar planına gelelim.  Bu planla ilgili olarak iki defa gittik ifade verdik. Yaptığı esere sahiplenmiyor. Benim eserim değil diyor. Sözüne başkan yanılmaz orada da yanlış bir şey söylüyorsun. Benim ifademden sonra Valilik sizin ifadenizi almış oldu. Doğal olan budur. Ben de ifade verdim. Sözüne Çınar liste elimde listede isminiz yok. Mahkeme kararı elimde

Yorumlar

İlginizi çekebilir

VEKİLLER SİYASETE ISINIYOR!

VEKİLLER SİYASETE ISINIYOR!

Elazığın Sesi