Ana Sayfa Gündem, Spor1 11.09.2019 180 Görüntüleme

KEYİF VEREN TAKIM OLMAK İSTİYORUZ

Geçtiğimiz sezon Bal ligine yükselen Fırat Üniversitesinde hazırlıklar sürüyor.  Fırat Üniversitesi Teknik Direktörü Burak Apaydın Kamp sürecini ve hedeflerini elaziginsesi.com haber sitesine açıkladı. Apaydın 15 Ağustosta kampa başladıklarını ve 4 Eylül’e kadar da devam ettiklerini ve 4 Eylülden sonrada 2. Kampa  kendi tesislerinde  devam ettiklerini belirterek şöyle dedi.’’15 Ağutos’ta kampa başladık.4 Eylüle kadar devam ettik. 4 Eylülden sonrada kendi tesislerimizde başladık. Kampımız devam ediyor .Günde Çift antrenman ve hazırlık maçlarıyla hazırlıklarımız sürüyor. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Yoğun geçiyor. Tabii ki ufak tefek sakatlıklar oluyor. Ama şu anki gidişat takımın durumu havası çok iyi geçiyor. Çok iyi durumdayız inşallah kampımız Pazar günü oynanacak hazırlık maçı  olacak Ergani Sporla o maçtan sonra kamp sürecini tamamlayacağız. Pazartesi dinleneceğiz. Salı gününden itibaren Sürsürüspor maçına hazırlanacağız.

‘’ÇOK İYİ KADROMUZ VAR’’

Çok iyi kadroları olduğunu belirten Apaydın şu ifadeleri kullandı. ’’Şimdi tabii ki bizim geçen yıldan çok iyi bir kadromuz vardı. Birçok oyuncumuz Bal liglerinde profesyonel liglerde oynamış oyunculardı. Bu oyuncuların yaklaşık 15-16’sını takımda tuttuk. Eksik olan bölgelerimiz vardı. Bu bölgelere de çeşitli kulüplerden toplam dört transferler yaptık. Şu anda araştırıyoruz aceleci değiliz. Transfer süresi bitene kadar her an transfer olabilir.1- 2 transferle transferi tamamlamayı düşünüyoruz. Kadromuza gerçekten kaliteli oyuncuları dahil ettik. Zaten iyi bir kadromuz var. Yeni transferlerimizle birlikte çok daha iyi ve alternatifli bir kadromuz oldu. Öncelikle fikstürümüz diğer temsilcimiz olan Sürsürü spor ve diğer takımlarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız fair-play ruhu çerçevesinde geçen bir sezon olur.

‘’ELAZIĞ DERBİSİYLE BAŞLAMAK AVANTAJ DA OLABİLİR DEZAVANTAJ DA’’

Elazığ derbisiyle başlamalarının avantaj veya dezavantaj olabileceğini belirten Teknik Direktör Apaydın konuşmasına şöyle devam etti ‘’Lige Sürsürüspor’la başlıyor olmamız Elazığ için önemli, Elazığ derbisiyle başlayacağız. Moral açısından lige başlangıç açısından ilk maçlar her zaman zordur. Yani Sürsürüsporla başlamamız hem avantaj olarak görünüyor. Hem de dezavantaj olarak görünüyor. İlk hafta bizim dışımızda bir İl derbisi yok. O haftanın da maçı olarak değerlendiriyoruz. İnşallah güzel seyir zevki yüksek bir maç olur.İyi oynayan kazanır.Lige iyi bir şekilde başlar.Hedefimiz her zaman olduğu gibi kazanmak  tabii ki biz ligde her an herşeyi yapan bir kadroya sahibiz.Yani gerçekten tecrübeli ve genç  kadromuz var.Bal liglerinde profesyonel liglerinde sayısız maçı olan oyuncularımız var.Bu bağlamda çok şanslıyız.Geçen Malatya’da oynadığımız hazırlık  maçında giren oyuncu ve çıkan oyuncu arasında hiç fark olmadı.2 Ayrı 11 le maçlarda oynadık.Malatyada bu  dikkat çekti.İki takımın da çok iyiydi diye Tabiki kamptayız yoğun bir çalışma olduğu için  gerçek manada bir maç pozisyonunda değiller ama ona rağmen çok verimli bir karşılaştırma oldu.

‘’LİGİ BİTİREBİLECEĞİMİZ EN İYİ NOKTADA BİTİRMEK İSTİYORUZ’’

Ligi bitirebildiğimiz en üst seviyede bitirmeyi hedefliyoruz. Bu En Üst sıra 1’ mi olur 2. Olur 5. Mi 8. Mi olur. Onu bilmiyoruz tabii ki ama gerçekten ligin ses getiren iyi futbol oynayan takımlarından biri olacağımızı düşünüyorum. Buradan tüm futbol severlere seslenerek bizi takip etmelerini söylüyorum. Kesinlikle zevk alacakları bir kulüp olacağız. Biz geçmişte 2. Lige çıkarken kendi öz çocuklarımızla çıktık. Bugünde takımımızın çoğu Elazığlı geri kalanı da Elazığ’da öğrencilik yapan oyuncularımız ama onları da Elazığlı sayıyoruz. Bu  bağlamda gerçekten Elazığ çocuğuna değer veren gelişmesini sağlayan bir kulübüz. Tesis, kamp imkanlar bakımından sahalarıyla  Elazığ çocuğunun gelişmesini sağlıyoruz. Ama Elazığ çocuğu da kendi üzerine düşeni yapacak ve karşılığını alacaktır. Kadromuzda 4 tane alt yapımızdan oyuncularımız var, Onlara geçen yıl önemli müsabakalarda görevlendirdik. Bu sezon görev vermeyi düşünüyoruz. Ben size özellikle teşekkür ediyorum amatöre gösterdiğiniz ilgiden dolayı gerçekten amatör bu sene hareketli tribünlerden de hissediyoruz. Bu bağlamda basınında önemli bir  rolü var. İlimizi İnşallah hem biz hem Sürsürüspor  çok iyi temsil edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu

Abdullah ÇAKMAK/elaziginsesi-spor

Yorumlar

Elazığın Sesi