Ana Sayfa Siyaset 26 Nisan 2019

KENDİSİNİ ACINDIRARAK PRİM KAZANMAYA ÇALIŞIYOR

Elaziginsesi.com haber sitesinin 12 Nisan tarihinde gündeme getirdiği Keban Belediyesi ile ilgili yaşanan hadiselerle DP İl Başkanı yazılı açıklama yaptı
KENDİSİNİ ACINDIRARAK PRİM KAZANMAYA ÇALIŞIYOR

Elaziginsesi.com haber sitesi olarak 12 Nisan tarihinde “Keban Belediye neler oluyor?” haberimizde Keban DP Belediye Başkan Adayı Fevzi Çakmak’ın Belediye Başkanı Fethiye Atlı’ya yönelik açıklamasını gündeme getirmiş muhalefet belediye meclis üyelerinin gelecek hizmetlere engel mi? 0lacak sorularını yöneltmiştik. Demokrat Parti İl Başkanı Feyyaz Koçgazi, elaziginsesi.com haber sitesinin gündeme getirdiği haberle alakalı bir açıklama yaptı. Koçgazi, açıklamasında, “Elaziginsesi.com haber sitesinden Keban DP Belediye Başkan Adayı arkadaşlarımın uyarısıyla gazetenizde Keban belediye meclisiyle ilgili haberi okudum. Haberde başkan Atlı, DP’li meclis üyelerinin Keban’a yapılmak istenen yatırımları engelleme çabasın da olduklarını ifade ediyor. DP il başkanı niçin üyelere müdahale etmiyor gibi bir beklentisini dillendiriyor. Önce Sayın Atlıyı seçildikten sonra sosyal medyada kutlamıştım bir daha kutluyor ve Keban’a hayırlı işler yapmasını diliyorum” dedi. Kendisinin demokrasiye inanan biri olduğunu ifade eden Koçgazi, “Meclise seçilen arkadaşlarıma dürüstlüğün ve yöreye faydalı olacak her çalışmanın yanında olun demenin dışında herhangi telkinde bulunmamın onların kişiliğine saygısızlık olacağına inanıyorum ve meclis üyesi arkadaşlarımın doğru kararlar vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

“SAYIN ATLI İYİ AĞLIYOR FAKAT MATEMATİĞİ ZAYIF”

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’nın partisinden dışlandığı günden itibaren sürekli ağladığını iddia eden Koçgazi, “Mağduriyet oluşturup mağduriyetin ardına sığınıyor. Kendisine acındırarak pirim kazanmaya çalışıyor. Ağlaması pirim de yaptı. Fakat ağladığı için kazandı dersek diğer çabalarına haksızlık etmiş oluruz, çünkü miktar az değil. Sayın Atlı iyi ağlıyor fakat matematiği zayıf. Bizleri ve Keban halkını öyle sanıyor. Keban belediye meclisi 9 partili üye ve birde başkanın kendisi 10 kişiden oluşuyor. Dağılım şöyle; 5 üye AKP, 2 üye MHP, 2 üye DP ve 1 başkan. Haberde Sayın Atlı diyor ki DP adayı seçim öncesi konuşmasında Atlı seçilirse görev yapmasını engelleyeceğiz dedi” diyor. Evet dedi. Ne demeliydi?”

“TOPU TACA ATIYORSUN”

Belediye Başkanı Atlı’nın hiçbir konuşmasında ben seçilemezsem seçilecek olana yardımcı olacağım dediğini duymadığını ifade eden DP İl Başkanı Koçgazi; ”Zaten böyle bir beklenti ancak acizlikle izah edilebilir. Şimdi yukarıdaki meclis üyeleri dağılımındaki matematiğe dönelim. DP’nin iki üyesi var 2/10 hangi kararı alırken DP oylarıyla kabul edilemedi. 10 kişiden 2’si hayır dedi ve karar geçmedi öylemi.. Ağla ağla.5 kişi seni dışlayan eski partinden onlar sana olumlu oy verseler yeter zaten. AKP den senin faaliyet raporunu ibra etmeyen üyeleri hiç suçlamadan sadece DP’li üyeler benim faaliyet raporumu ibra etmediler deyip topu taca atıyorsun”

“ESKİ PARTİN SENİ ALMAYACAĞINI DEFALARCA İFADE ETTİ”

DP İl Başkanı Koçgazi yazılı açıklamasının son bölümünde “Aklıma ne geliyor biliyor musun Sayın Atlı; Yoksa sandalye vermeyenlerin yanına tekrar dönmek, oraya yeniden sığınmak için mi bizim ismimizi öne çıkarıyorsun. Bak sayın başkan eski partin seni almayacağını defalarca ifade etti. Onlar seni tekrar aralarına alırsa ve de sen de o partiye katılırsan sana oy verenlerin onurunu zedeler ve kendin de aynaya baktığında yüzünün kızardığını görürsün herhalde” ifadelerini kullandı.

“ANLININ AKIYLA GEÇ MAKAMIMDA OTUR”

Koçgazi, Keban’a faydalı olacak hiçbir projenin karşısında olmayacaklarına açıklık getirerek “ Meclis üyesi arkadaşlarımız 2018 yılı faaliyetlerinizin şahidi olmadıklarını, bu faaliyetleri ibra etmelerinin söz konusu olmadığını bana da izah ettiler. Çağır bakanlık müfettişlerini hesaplar incelensin sen de anlının akıyla geç makamımda otur bizler de yeni faydalı yatırımlarında sana yardımcı olalım” diye konuştu.

Yorumlar

Elazığın Sesi