Ana Sayfa Siyaset 11 Temmuz 2018

KARAYOLLARI TAŞINIYOR MU ?

Hazar Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Elazığ Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünün Diyarbakır’a kaydırılacağını iddia etti.
KARAYOLLARI TAŞINIYOR MU ?

Hazar Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı  Prof. Dr. Bilal Çoban Elazığ Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünün Diyarbakır’a kaydırılacağını iddia etti.

ELAZIĞ KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN DİYARBAKIR’A KAYDIRILACAĞI BELİRTİLDİ

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Çoban, “Dün, memurlar.net internet sitesinde bir haber yayınlandı ve Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğüyle ilgili bir tasarrufun olduğu, bürokraside yeni düzenlemeyle birlikte Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğünün Diyarbakır’a kaydırılacağı belirtildi. Birazda inceledik. Mümkün olan ve olmayan yerleri var. Biz bu öngörüyü 21 haziran tarihinde, seçim öncesi 24 maddelik bir açıklama ile 24 haziran sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili milletvekillerine seslenmiştik. Demiştik ki 24 haziran sonrasında sizi bekleyen 24 tane  konu var. Bunlardan özellikle bir tanesi yeni kurulacak olan Tarım, Çevre ve Ekonomi ofisleri gibi ofisler kurulacak ve bu yeni yapılanma ile bürokrasi yeniden oluşturulacak. Yeni kurulacak olan ofislerin Elazığ merkezli olarak kurulması ile ilgili lobi çalışması başlatılmalıdır. Bizi bekleyen en büyük problemlerden birisi budur demiştik.Ve yine demiştik ki;  Bölge Müdürlüklerinin muhafazası ve bürokrasinin yeniden yapılandırması sürecinde, Elazığ’da bulunan bölge müdürlükleri kapanabilir veya farklı illere taşınabilir. Lütfen bu konuda lobi çalışması yapmayı unutmayın”dedi.

 

ELAZIĞ KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN BAŞKA BİR İLİMİZE KAYDIRILMASI SÖZ KONUSU MU?

Şimdi benzer bir şeklide çalışmanın sinyalleri gelmeye başladığını  ve ilk sinyaller can sıkıcı türden olduğunu dile getiren Prof. Dr. Bilal Çoban, “ Buradan sayın milletvekillerimize sesleniyorum; Cumhur ittifakı sonucunda Cumhurbaşkanı sistemimiz hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Şehrimizin de kazanabileceği önümüzde 2024 yılına kadarki süreçte mevcut milletvekillerimize başarılar diliyoruz. Bürokrasinin yeniden şekillendirilmesi konusunu gündeminize almanızı rica ediyoruz. Böyle bir yapılanma böyle bir çalışma var mı, Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğünün başka bir ilimize kaydırılması söz konusu mu?Yarın İller Bankası Bölge Müdürlüğü gibi DSİ Bölge Müdürlüğü gibi Meteoroloji Bölge Müdürlüğü gibi müdürlüklerin tartışması mutlak bir şekilde olacaktır. Çünkü bazı Bakanlıklar kapatıldı, bazı Bakanlıklar başka birleştirildi. Yeni yapılanmada Elâzığ’ın kenarda kalmayacağı bir model üzerine yoğun bir şekilde lobi çalışması yapalım. Hazar Stratejik Araştırmalar merkezi yine her zaman ki gibi milletvekillerinin yanında olacaktır. Yine Elâzığ’daki sivil toplum kuruluşları kamu ve kuruluşları mutlaka Elâzığ’ımızın menfaatlerinin yanlarında olacaktır. Bu öngörü ve takibi vekillerimiz oluşturacak ama bizden bir talepleri olursa emirlerindeyiz. Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü başta olmak üzere, bütün kuruluşlarımızın yerinde kalması ve yeni kurulacak olan ofis ajans kuruluşlarının Elazığ’da açılması konusunda, kendilerini desteklemeye hazırız” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Elazığın Sesi