Ana Sayfa Spor 6.06.2018 197 Görüntüleme

KAPATILMA SÖYLEMİ AKILLARA ZİYAN

AK Parti Elazığ Milletvekili ve AK Parti 27. Dönem Elazığ Milletvekili Adayı Metin Bulut, uzun zaman sonra ilk kez Elazığspor ile ilgili Kanal Fırat’ta katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Takımın zarar görmemesi, spora siyaset karıştırılmaması adına  bu zamana kadar olumsuz bir beyanatta bulunmayan Bulut, belirli bir kitle tarafından kasıtlı olarak; “Metin Bulut Elazığspor kapatılsın dedi” iddialarına ilk kez yanıt verdi. İftiraya uğradığını dile getiren Metin Bulut; “Bir kişinin şöyle söyledi, böyle dediği değil de, kendisinin asıl olan beyanı esas alındı. Elazığspor’la alakalı bir iftira atıldı. O zaman Metin Bulut’un Elazığspor kapatılsın, seyirci 3-5 gün söylenir ondan sonra susar şeklinde oldu ama asla ve katiyen böyle bir şey olmadı. Dönemin Valisi çıktı böyle bir şey olmadığını söyledi. O toplantıda 5 kişiydik. Dönemin milletvekilleri, il başkanımız orada olan hemen hemen herkes böyle bir şey konuşulmadığını ve söylemediğimi söyledi. Hiçbir siyasetçi ilinde takımının kapatılmasını istemez, söylemez. Böyle bir şey akıllara ziyan. Hele bizim gibi geçmişten bugüne sporla iç içe olan, hayatının her aşamasında spor olmuş, geçimini spordan sağlamış birisi yapmaz. Taraftar gruplarının bir kısmı beni çok iyi tanır. Elazığspor’u geçmişten bugüne takip eden bir kişinin böyle bir şey söylemesi elbette ki mümkün değil. Söylemedim ve buna rağmen televizyonlarda da çok konuşmadım, hatta hiç konuşmadım. Bir spekülasyon olmasın, başka bir şey olmasın diye. Bir kişiyle alakalı dahil tek olumsuz söz söylemedim ama olay öyle bir noktaya taşındı ki artık başka bizim dışımızdaki siyasi yapının siyaset yapmasına imkan verecek bir duruma taşındı” dedi.

“NETİCEDE BİZ BİR NEFİS TAŞIYORUZ VE BİZ İNSANIZ”

Bordo-beyazlı taraftarları mahkemeye verdiği iddialarını da cevaplayan Bulut; “Bize hakaret eden iki bin kişi falan değil, 18 kişi. 18 kişiyi mahkemeye verdim. Bir insan için ağıza alınamayacak galiz küfürler edildi. Zaten mahkemeye verdiğinizde eğer suç unsuru yoksa savcılık zaten işlem yapmaz. Suç var, çok ağır hakaretler olunca bunlarla alakalı tuttuk mahkemeye verdik. Neticede biz de insanız, bizde onurluyuz, her insan da bunu yapar ve şunu da yaptık; özür dileyen veya ya Elazığspor’a yada Şehit ailelerine temsili para yatırın, 1 lira 300 lira, 500 lira yatırın dedik. Sizden Avukat parası da istemiyoruz, biz davamızdan vaz geçeceğiz. Halen onu söylüyoruz. Yani çıkın deyin ki biz size hakaret ettik. Ailenize hakaret ettik, eşinize hakaret ettik, annenize hakaret ettik, bacınıza hakaret ettik. Özür dilesinler bunlardan da vazgeçelim. Neticede biz bir nefis taşıyoruz ve biz insanız. İnsan onuru için yaşar. Öyle açılmış binlerce dava falan da yok. Toplam 18 tane, 2 yada 3 tanesinden vaz geçtik. 14, 15 tane kişi kaldı” şeklinde konuştu.

ELAZIĞSPOR İÇİN DEVREYE GİRDİ

Öte yandan Bulut temsilcimizin uzun zamandır kesik olan elektrikleri için devreye girdi ve olumlu sonuç aldı. AKSA genel müdürü ile iletişim kuran Metin Bulut; “Söylemeyi düşünmüyordum ama geçtiğimiz hafta Şahin Şerifoğulları geldi, sayın vekilim siz şu anda vekilsiniz, AKSA’ya bir telefon açsanız şu borcu yapılandırsa dedi. Açtım AKSA’nın genel müdürüne 1 hafta önce söyledim. Orada şunu söyledik, sayın genel müdürüm bunu yapılandırın. Dedi ki yapılandıracağız ama ödemeyecekler. Ben de dedim ki siz yapılandırın. aklıselim olan şunu düşünür; Metin Bulut eğer böyle bir toplantıda olmuşsa 3 tane milletvekilinin, belediye başkanının, valinin, Elazığsporlu yöneticilerin bulunduğu bir toplantıya katılıp orada Elazığ’la alakalı, Elazığspor’la alakalı 4 buçuk saat kafa yormuşsa bu Elazığ sevdasından dolayıdır. Elazığspor’u düşündüğü içindir. Böyle bir şeyle karşılaşmayabilirdim de ama bunu tercih etmedim. Ben orada çıktım biz Elazığspor’un geleceğini konuştuk” diye konuştu. Hatırlanacağı üzere temsilcimizde eski yönetim 75 Milyon TL bağış toplanmasına rağmen elektrik borcunu ödememişti.

Yorumlar

Elazığın Sesi