Ana Sayfa Spor 17.12.2017 449 Görüntüleme

KALPAR’DAN GARİP SAVUNMA…

TFF 1 Lig’de kötü gidişe dur diyemeyen Elazığspor da çöküş devam ediyor. Bu çöküşün nedeni olarak sahada istenilen performansı gösteremeyen futbolcular gösterildi. Evinde konuk BB Erzurumspor’a tek golle yenilen Elazığspor da Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar karşılaşma sonrası maç değerlendirmesinde, “Elimizdeki oyuncular bunlar. Benim çalıştırdığım takımlar hep azimli ve mücadele eden takımlardı “ gibi garip bir savunma yapması şaşkınlık yarattı.

Büyük umutlarla takımın başına getirilen ve başarı beklenilen tecrübeli teknik direktör Hüseyin Kalpar’ın alınan başarısız sonuçların sorumluluğunu futbolculara yüklemesi kurnaz hocanın savunma taktiklerinden biri olarak değerlendirildi.

Karşılaşma sonrası maç değerlendirmesinde “Oyuncuların ofansif pozisyonlarından gol üretemedik. Bizim ofansif etkinliğimiz zayıf. Elimizdeki oyuncular bunlar. Benim çalıştırdığım takımlar hep azimli ve mücadele eden takımlardı” açıklaması tecrübeli bir teknik direktörün yapmayacağı  açıklama olarak kabul edilirken, futbolcuların bu performansızlığın nedeni merak edilmeye başlandı.

Hüseyin Kalpar’ın göreve gelmeden önce elimdeki futbolcular bunlar dediği oyuncular ilk beş haftada 3 galibiyet 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alırken, kendisinin göreve geldiği son beş karşılaşmada Elazığspor  2 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.

Şimdi Hüseyin Kalpar’a sormak gerekir; ilk beş karşılaşmada 10 puan toplayan bu takımın futbolcuları nasıl oluyor da başarısız olarak değerlendirilebiliyor?

Sorun kim de ?

Teknik Direktör de mi, yoksa Yönetimde mi?

İlk beş karşılaşmadan 10 puan alan bu takım neden son haftalarda düşüşe geçti. Kimlerden neler gizleniyor?

 

Yorumlar

Elazığın Sesi