Ana Sayfa Ekonomi-STK 8 Mart 2019

İSTİHDAM TEŞVİKİNDE FIRSAT!

SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve Sosyal Politikalar İl müdürü Suat Kenc ASRİAD Elazığ Şubesine ziyaret etti
İSTİHDAM TEŞVİKİNDE FIRSAT!

SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve Sosyal Politikalar İl müdürü Suat Kenc kurumlara ziyaretlerini sürdürüyor. Kurum Müdürleri ASRİAD Elazığ Şubesine ziyaret etti. ASRİAD Elazığ Şubesi üyelerine kurumları hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, “Gecen yıl işyerlerinde en az sigortalı çalıştırılan ayda ki sayıya ilave olarak 2019/Şubat, Mart ve Nisan aylarında istihdam edilen her bir yeni çalışanın ücret, prim ve vergi tutarları bu aylar itibarıyla tamamen Devlet tarafından, ayrıca devam eden 9 ve 15 ay boyunca da prim ve vergi tutarları yine tamamen devlet tarafından karşılanacaktır.  (18-25 yaş arası erkekler, 18 yaşından büyük kadınlar ve İŞ-KUR’da kayıtlı engelliler yönünden işverene sağlanan prim ve vergi teşviki bu 3 ay takibe den 15 ay boyunca sürecektir). Ayrıca imalat sektöründe daha yüksek kazanç üzerinden prim desteği sağlanmakla birlikte, bir önceki yılın istihdam ortalamasına ilave olarak istihdam edilen her bir yeni sigortalılar için prim ve vergi desteği 2020 yılı sonuna kadar sürecektir”dedi.

ASRİAD Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş’ta, zor günler geçiren esnaf KOBİ ve Sanayicilerimizin bu tür teşviklerden istifade etmesinin önemine değindi. Özellikle kurum müdürlerinin esnaf birlikteliği olan bu tür ekonomi organizasyonu STK’lardaki buluşmalarının çok kıymetli olduğunu belirtti.

Yorumlar

Elazığın Sesi