Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 1 Mayıs 2018

İNSAN HAYATI SERMAYEYE KURBAN MI EDİLECEK?

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediyesinin ihale ettiği Doğukent'teki ELBÜS yolunda çökme yaşanmıştı. Çökme olayından sonra Elazığ Belediyesinden çökmenin nedeni araştırılacak mı? Diye beklenirken olayın örtbas edildiği iddia edildi
İNSAN HAYATI SERMAYEYE KURBAN MI EDİLECEK?

Elazığ Belediyesinin 23 Nisan da sefere başlatacağı müjdesini verdiği ELBÜS otobüsleri daha sefere başlamadan Doğukent yolunun çöktüğü haberini yapmıştık. Bu haberde vatandaşların yol yapılırken ince demirler konulduğunu ve çökmenin o nedenle kaynaklandığı iddia edilmişti. Haberlerin yayınlanmasından sonra vatandaşların olaya duyarlılığı gözlenirken Elazığ Belediyesi ise sorunu araştırmak yerine duyarsız kalmaya ve yüklenici firmayı korumaya çalıştığı görüldü.  Konu ile ilgili olarak Elazığ Belediyesinden olayla ilgili bir açıklama yapılmaması da bunu kanıtı olarak gösterildi. Kısaca insan hayatı sermayeye yenik düştü. Olayın kapatıldığı sosyal medyada da bir vatandaşın haberin altına paylaşımından da kanıtlandı.

Şimdi Elazığ Belediyesine sormak gerekir. Belediye olarak çökme olayının nedeni araştırıldı mı? Araştırıldıysa neden kamuoyundan paylaşılmadı ? 723.436 milyon Tl ye ihale edilen bu yol da yüklenici firma korunmak mı isteniyor? Çökme olayının örtbas edilmesi ile ileriki dönemlerde yaşanacak bir çökme de insanların yaralanmama gibi bir garantisi var mıdır? Belediye olarak insanların hayatı bu kadar ucuz mu görülmektedir?

Yorumlar

İlginizi çekebilir

TOPRAĞA GÖMÜLÜ ESRAR BULUNDU

TOPRAĞA GÖMÜLÜ ESRAR BULUNDU

Elazığın Sesi