Ana Sayfa Siyaset 8 Nisan 2019

İMARI PLANINI YENİDEN GÖZDE GEÇİRELİM

MHP Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz 25. dönem Meclis toplantısının ilk gününde gündem dışı bir konuşma yaparak Revize İmar planının yeniden revize edilmesinin gerekli olduğunu söyledi
İMARI PLANINI YENİDEN GÖZDE GEÇİRELİM

MHP Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz 25. dönem Meclis toplantısının ilk gününde gündem dışı bir konuşma yaparak Elazığ’ın menfaatine olan iyi hizmetlere destek, zararına olan konularda etkin muhalefet göstereceğini mesajını verdi. Meclis üyesi Susmaz, Belediye hizmetleri, MHP’nin muhalefet anlayışını özetleyerek şu önemli uyarıyı yaptı.” Yapılan mahalli seçimler neticesinde meydana gelen neticelerin sonuçlarında Belediye Başkanlığı gerekse il genel meclis üyeliği, belediye meclis üyeliği açısından memleketimize ve ülkemize hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Çoğunuz bilirsiniz, hepinize ifade etmek istiyorum. MHP’nin Ülkücü hareketin Türkiye de siyasi anlamda iktidar ve muhalefet anlayışı ülkenin menfaatlerine, insanların ve şehirlerin düşünce ve görüşlerine, inançlarına, duygularına tercüman olacak ve insanlarımızın hayrına olan her şeye destek olacaktır. Yanlışları, hataları yasalara uymayan olaylarında karşısına çıkıp o olayların önlenmesi için gayret edeceklerini bir çok sefer ispat ettik. İspat etmeye devam edeceğiz. Meclis grubu olarak Meclis gelecek şehrimize, insanlarımıza ve yasalara uygun, şehrin ve insanların menfaatine olan yasa, yönetmelikler ve uygulamaların yanında yer alacağımızı, ama insanlarımıza ve şehrimize uygun olmayan hayırlı olmayan yasa ve yönetmeliklere uymayan her türlü hareketin, eylemin ve teklifinde karşısında olacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

İMAR PLANI İLE ŞEHİRDE KAOS VAR

İktidarın en kötüsü muhalefetten gelen tekliflerin hepsini ret etme, muhalefetin en kötüsü de iktidarın yaptığı her şeye karşı çıkma hareketidir. Biz bu düşüncenin faydalı ve hayırlı bir düşünce olmadığını düşünmediklerinin vurgulayan MHP Belediye Meclis Üyesi Susmaz “Geçen dönem de kimseyi kırmak ve sıkıntı altına koymak istemiyorum. Geçen dönemde de çok şeye karşı çıktık. Tenkitlerimiz ve yasalara karşı çıktık. Zaman zaman oy birliği ile kararlara da destek olduk. Tenkit ettiğimiz konu bilhassa imar konusunda yapılan yeni revize ve imar planı konusunda bir çok sıkıntılarımız olmuştur. Maalesef geçen yönetimdeki arkadaşlarımız bizim itirazlarımızı, tekliflerimizi dikkate almadılar. Ama şehir ve şehrin imarı bir sıkıntı içerisinde merkez mahalleler artık kaos içerisinde. İmar planı, plan notları, plan raporu ve çevre planı arasında büyük uyumsuzluklar var. Bunlar neticesinde şehrimizde bir imar kaosu var. Bir örnek vermek istiyorum. Şehir mahallesinde Nailbey ve Kültür Mahallesinde İmar planında T1A denilen bir düzenle imar planı yapıldı. Ada bazında blok nizam yapılaşmayı teşekkül eden imar nizamı. Şimdi Nailbey mahallesindeki bir adayı düşünün. 300- 400 daire sahiplerinin nasıl bir araya getirip yaptıracaksınız. İspatı da var. 2016 yılının beşinci ayıdan imar planı tasdik oldu. Bahsettiğim mahallelerde bir tek blok nizamda ada bazında inşaat yapılmadı. Yapılması mümkün değil. İyi İmar planı iyi çizgilerle belirlenmiş imar planı değildir. İyi imar planı iyi uygulanabilen imar planıdır. Bu imar planının 18 mahallede uygulanma şansı yoktur. Bunu yeniden ele almak lazımdır. Revize imar planını yeniden revize etmek veya yapılanabilir, uygulanabilir hale getirebilmektir. Elazığ deprem bölgesi, depremle ilgili sıkıntılarımız var. Bu konuda acilen yapılması gereken konuları gündeme alınması ve yaptırımların olması lazım. Kentsel dönüşüm konusuna Selmanoğlu döneminde kentsel dönüşüm projesi başlatıldı. Halen daha o proje bitmiş değil. Kenar mahalleler kentsel dönüşüm programına alındı. Bu mahallelerde toplu bir dönüşüm projesi yapılamadı. Şehrimizin en büyük ihtiyaçlarından biriside budur” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Elazığın Sesi