Ana Sayfa Siyaset 10 Nisan 2019

HATA YAPMADAN ÇALIŞACAĞIZ

Doğruları hep birlikte alkışlayacağız. Yanlışları hep birlikte tenkit edeceğiz. Çalışma felsefemiz bu şekilde olacak. Bağımsız denetim firmaları şu anda hem Elazığ Belediyesinin hem de EBUAŞ şirketinin borçları ile ilgili çalışma yapıyor.
HATA YAPMADAN ÇALIŞACAĞIZ

 

Elazığ Belediyesinin 2018 yılı faaliyet raporları hakkında MHP grubu adına konuşan Behçet Susmaz’ın eleştirilerine cevap veren Belediye Başkanı Şahin  Şerifoğulları eski yönetimi savunarak beş yıllık plan eski Belediye Başkanımızın seçimde kitaplaştırılmış hali olduğunu vurgulayarak “Eksikler vardır, fazlalar vardır. Eksikler anlattığınız gibi altyapıda eksiklikler vardır. Çalışma yapılmış şu anda İl bank Genel Müdürlüğünde projesi hazır. Finans kaynağının oluşturulması noktasında çalışmalar devam ediliyor. Şorşor deresi hem DSİ Genel Müdürlüğünün uhdesinde olan kısım yapılmış, İl bank tarafında yapılan kısım yapılmış, Belediye uhdesinde olan reklasyon alanlarının yapılması ile ilgili çalışma şu anda yapılmamış, o da seçim beyannamemizin arasında var. Buda stratejik planlarımızın arasında olacak. Verdiğiniz bilgilerde kanalizasyonun direk Şorşora bağlanması onun daha sonraki zamanda ciddi manada sıkıntı yaratacağı ile ilgili hususları teknik birimimize sorarız. Varsa böyle bir sıkıntı önlemini alabileceğimiz bir çalışma yapabilirsek hızlı bir şekilde yaparız. Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz. Bütün şehir mantığı ile çalışmış. Bu konuda çok eleştirmeyelim. Takdir edelim. Borç noktasında biz ilk gün ne söylüyorsak beş yıl sonrada aynı şeyi söyleyeceğiz” dedi.

HATA YAPMADAN ÇALIAŞCAĞIZ

Bugün İmar komisyonuna sevk edilecek maddelerin sağlamlaştırılabilmesi noktasında aynı zamanda hukuk komisyonuna sevk edilme noktasında hassasiyetini düşündüklerini belirten Belediye Başkanı Şerifoğulları, ”Bu çalışma prensibimiz bu şekilde gidecek. Kasıtlı hata yapmayacağız. Hata yaptığımızda sizler uyaracaksınız. Bizim mecliste Ak Parti grubu uyaracak. İYİ parti uyaracak. Doğruları hep birlikte alkışlayacağız. Yanlışları hep birlikte tenkit edeceğiz. Çalışma felsefemiz bu şekilde olacak. Bağımsız denetim firmaları şu anda hem Elazığ Belediyesinin hem de EBUAŞ şirketinin borçları ile ilgili çalışma yapıyor. Borçlar kesinleştikten sonra sizlerle paylaşmaktan sakınca görmeyeceğiz. Bütün Elazığlı hemşerilerimizle paylaşacağız. Eksik gördüğünüz huşuları arkadaşlarımızı bir kez daha uyararak hem faaliyet hem de beş yıllık stratejik planlarımızın daha doğru bir şekilde yapılması kanuna, yönetmeliğe uygun bir şekilde yapılması hassasiyet gösteririz. Muhatapları burada olmadığı için konuşmanın yapılmayan hizmetleri anlatmanın bana göre anlamsız olduğunu düşünüyorum.  Biz beş yıllık sürede tertemiz bir sayfa açacağımızı ve en güzel bir şekilde hep beraber bir hizmet yapacağımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuştu. Susmaz Şahinoğulları’nın konuşmasından sonra söz alarak amacımı ifade ettim. “Ben birilerini kötülemek için söylemedim. Bundan sonraki dönemde aynı hataların yapılmaması konusunda bir tavsiye de bulundum” dedi.

Yorumlar

Elazığın Sesi