Ana Sayfa Kültür - Sanat/Eğitim 3 Ekim 2018

HANİ SADECE ELAZIĞ ÜRÜNLERİ TANITILACAKTI?

Her yıl İstanbul da düzenlenen tanıtım günlerine eski mantık devam ediyor. Elazığ'ın tanıtımının yapılacağı tanıtım günlerine farklı illerin ürünleri yine damgasını vuracağı iddia ediliyor
HANİ SADECE ELAZIĞ ÜRÜNLERİ TANITILACAKTI?

Her yıl İstanbul’da düzenlenen İlimizin ekonomik, kültürel, turizm ve sosyal değerlerinin tanıtıldığı tanıtım günlerine Elazığ’dan çok farklı ilin ürünlerinin yer alacağı bir fuar olacağı iddia ediliyor. 4-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı da düzenlenecek olan Elazığ tanıtım günleri için hazırlıklar yapılırken sadece Elazığ ürünlerinin sergileneceği sözü havada kaldı. Bugün hazırlıkların yapıldığı alana farklı illerden farklı firmaların ürünlerin yer alacağı da iddia ediliyor.

Daha önce gerçekleştirilen tanıtım günlerini hazırlayan zat-ı muhteremlerin Yenikapı da yapılacak olan tanıtım günlerine sadece Elazığ firmaların katılacağı ve Elazığ ürünlerinin sergilenip satılacağı ifade edilmesine rağmen Elazığ dışından firmalara da yer verilmiş tanıtıma gelen ziyaretçiler böyle Elazığ’ı mı tanıtıyoruz? Sorusunun sorulmasına zemin hazırlamıştık. Eleştirilere rağmen İlimizin ürünlerinin sergilenip satılacağı sözleri maalesef havada kaldı.

Bugün haber merkezimize düşen görüntülerde fuar alanına farklı ilden bir firmanın fuar alanına kurutmalık Biber ve Patlıcanların götürüldüğünü ifade eden vatandaşlar,” Biz, İlimizin değerlerini mi tanıtacağız yoksa başka illerden gelen ürünlerimi tanıtacağız. Organizasyon tanıtımdan çok  her yıl giderek ticari mantığa dönüyor. Her yıl bunu dile getirmemize rağmen maalesef bu yıl ki tanıtım da aynı hataların devam ettiği görüyoruz. Az olsun, öz olsun, sadece ilimiz tanıtılsın dediler.

 

 

 

 

Yorumlar

Elazığın Sesi