Ana Sayfa Spor 12.04.2018 239 Görüntüleme

GÖREV YAPTIĞI SÜREYİ DEĞERLENDİRDİ

Göreve başladığında ödenmeyen prim borcunun olduğunu dile getiren Kalpar, talihsiz bir başlangıç yaptıklarını ifade ederek; “Burada başlarken sizlerle güzel bir başlangıç içinde olduğumuz için giderken de güzel şekilde vedalaşmak istedim. Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Her zaman dört dörtlük olmuyor. Her zaman her maçı kazanamıyorsunuz. Olumlu, olumsuz eleştiriler oluyor. Olumsuz eleştirilerden de ders çıkarmaya çalışıyoruz. Doğrusu budur. Ekibimle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Çok başarılı olma adına çalışmalarımızı sürdürdük. Her şey istediğimiz şekilde olmuyor.”dedi

Ben talihsiz şekilde başladım diyerek konuşmasını sürdüren Klpar” Bunu şikayet amacıyla söylemiyorum. Benden önce ödenmesi gereken paralardan, borçlardan dolayı talihsiz başladığımı söyledim. Bunu şikâyet olarak söylemiyorum. Benden önce ödenmesi gereken bir prim. Talihsiz bir başlangıç yaptım. Bunu talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Yeni başladığımızda sakat ve cezalı oyuncularımız vardı. Kadro derinliği de yoktu” ifadesini kullandı. İkinci yarı değerlendirmesini yapan Kalpar; “2. yarıya moralli başladık. Bu takım için 2. yarıda çok daha başarılı olması adına neler yapabiliriz diye yönetimle değerlendirmelerde bulunduk. Başkan ve yönetim kuruluna da teşekkür ederim. Fikir ayrılığımız olmadı ve onlar da çok iyi niyetli bir şekilde çalışma içeresinde oldular ama onların alışmadığı, istedikleri şeyin gerçekleştirmediklerini düşünerek kampa yeni oyuncuları alamadık. Bu da takım ve derinlik açısından bize faydalı olmadı. 4 maç kazanan 3 maç berabere kalan takım olduk. Yeni gelen oyuncuları takımımıza kazandırmak adına çalışmalar yaptık. Diğer transfer oyunculara kamp yapmadığı için bunları fiziksel ve bireysel şekilde takımımıza kazandırdık. Hazır olan bir tek Murat’tı. Diğer oyuncular kamp yapmadan geldi ve bunları hazırlama adına bize iş düştü. Fizik çalışması adına esktra çalışmalar yaptık” şeklinde konuştu.

Sıkıntılı günler geçirdiklerini ve bu sıkıntıları hiçbir zaman dışarıya yansıtmadıklarını dile getiren Hüseyin Kalpar; “İnanıyorum ki en az benim kadar sizler de Elazığspor’un başarılı olmasını istiyorsunuz. Sıkıntılı günler geçirdik ve bunu hiçbir zaman dışarıya yansıtmadık. Bu sıkıntıları içimizde çözmeye çalıştık. Bu arada yine net söylüyorum inandığım için. Gerçekten bu sıkıntıları azaltmak için başkanın ve yönetim kurulunun bu sıkıntıyı gidermek adına büyük çalışmalar içeresinde olduğunu biliyorum. Bu çalışmalardan ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Son dört karşılaşmada play-off şansını değerlendiren Kalpar” Kaybettik ve avantajımız azaldı. Gaziantep ve Manisa maçı vardı. Bolu maçına da play-off oynarız diye baktık. Orada da kazanamayanınca play-off şansımız ister istemez azaldı. Ayrıca hiç şans yoktur demek doğru değil. Altınordu’nun 49, Elazığspor’un 44 puanı var. Elazığspor geriye kalan maçları kazanırsa play-off’da olabilir. Buna inanıyorum. Çok fazla şansı yok ve rakiplerinin elinde bun durum. Daha önce ki pozisyonlar Elazığspor’un elindeydi. Aradaki puan farkı yok olacak. İnşallah o iki maç ile en iyi sonuç ile Elazığspor kazanarak devam eder.” ifadelerinde bulundu.

Boluspor maçından sonra yaptığı açıklamalarda futbolculara sitem ettiği ve bazı oyuncuların oynamak istemediği açıklamasını da yanıtlayan Kalpar, para çok şey ama her şey değil diyerek; “Tom sakat olduğundan dolayı oynamak istemediğini zaten kendisi de söyledi. Fizyoterapisi ve tercümanı yanıma alarak nedir durum diye öğrenmek istedim. Ayağının iyi olmadığı, riske girmek istemediğini söyledi. Böyle bir düşünce içinde olan oyuncuyu nasıl oynatabilirsin? Para çok şey ama her şey değil. Parasız çok şeyler yaşadık. Paranı pulunu en sonda zaten alıyorsun. Parayı da ön planda tutmak doğru değil. Ben de, bütün futbolcular da en sonda parasını alıyor“ diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar

Elazığın Sesi