Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 9 Ocak 2019

ETSO’NUN ÖNERİSİ HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ve İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Kapatılan Eğitim ve Araştırma hastanesinin Fırat Üniversitesine bağlanması, 2. Basamak Hastanesi veya Dal hastanesi yönündeki görüşlerine destek vereceklerini söyledi
ETSO’NUN ÖNERİSİ HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’ın  Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin; 2. Basamak Hastane, İhtisas Hastanesi veya F.Ü. Tıp Fakültesi’ne devredilerek yine hastane vasfında hizmet vermesi için başlattığı girişime Elazığ’da bulunan siyasi partilerin İl başkanlarından tam destek geldi.

“BİZDE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, yaptığı açıklamada kendilerinin de Eğitim Ve Araştırma Hastanesiyle eski Harput devlet hastanesinin kapanmaması yönünde taleplerde bulunduklarını ifade ederek, “En az ikinci basamak bir hastane olması gerektiğini bu bölge halkı için bölge esnafları için bu çok zaruri bir ihtiyaç olduğunu söylemiştik. Halende o söylemlerimizde ısrar ediyoruz. Bugünde sivil toplum örgütlerinde özellikle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın da bu konuda duyarlılık göstererek böyle bir konuyu talep etmesi gündeme getirmesi güzel bir şey.  Bizde takipçisi olacağız. Elazığ’ın ve bölgenin gelişmesi için Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de Elazığlı bir vatandaş olarak elimizden gelen katkıyı da vereceğimizi desteğimizi de vereceğimizi belirtmek istiyorum. Güzel bir talep haklı bir talep, bizde bu işin takipçisi olacağız” dedi.

“ETSO’NUN YANINDAYIZ”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, İyi parti olarak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a sonuna kadar hak verdiklerini ve sonuna arkasında olacaklarını dile getirerek, “İyi Parti olarak bize ne düşüyorsa ETSO’nun yanındayız. Bu konudaki önerisi gerçekten Elazığ’a faydalı olacağına inanıyoruz. Bizler eğer birlikte hareket edersek bu şehri birlikte bir yere getirebiliriz. Onun düşünceleri bizim düşüncelerimizdir. Elazığ’ın faydasına ne varsa bizde parti olarak orada varız” dedi.

Yorumlar

Elazığın Sesi