Ana Sayfa Spor 3.08.2018 398 Görüntüleme

ERDEM, BU DEFA’DA MURADINA EREMEDİ

TY Elazığspor’un 27 Temmuz’da yapılması gereken ancak çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısının ikinci oturumu gerçekleştirildi. 152 üyenin katılımıyla başlayan genel kurulda Divan başkanlığına Galip Belhan’ın getirilmesinin ardından Murat Yümlü döneminin yönetim kurulu, gelir gider ve denetleme kurulu raporları okunarak ibraya sunuldu ve ibra edildi. Elazığspor Kulübü’nde sadece yaklaşık 2 hafta başkanlık görevinde bulunan ve daha sonra istifa eden Eski Başkan Hacı Murat Yümlü;” Yalnız bırakıldım ve istifa ettim. Ben şunu beceremedim; seçmiş olduğum yönetim kurulundaki arkadaşları iyi tanımadığım için tavsiye üzerine bu insanlarla yola devam ettiğim için bu işi beceremedim. ”dedi. Yümlü ayrıca görev yaptığı süreç zarfında Elazığspor Kulübü içim 1 Milyon 94 bin TL harcadığını ve kulübün kendisine bu kadar borcu olduğunu dile” getirdi.

İKİ BAŞKAN ADAYINDAN SAMİMİ GÖRÜNTÜLER

Genel kurulda konuşan başkan adaylarından İrfan Yumakgil; “Bugün bir cenaze vardır ve bugün ne yapıp ne edip kaldırmamız lazım.”  İfadelerinde bulundu. Bir diğer başkan adayı Necati Erdem ise; “5 yıl sonra Elazığspor Süper Lig’de ilk 5’te oynayacak. 4 yıl sonra da belediyeye borç veren bir kulüp olacağız. Şeffaf olmamız lazım. Milletvekillerine, siyasilere atarak bir yere gidemeyiz. Elazığ Belediyesi ile birlikte tüm Elazığ’a beraber yeniden başarılı bir Elazığspor olacak. Kim kazanırsa kazansın Elazığspor kazansın” şeklinde konuştu. İki başkan adayının samimi görüntüleri kongre salonuna da yansıdı.

İRFAN YUMAKGİL 118 OY, NECATİ ERDEM 44 OY ALDI

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Genel kurul üyelerinin oylarını kullanmasından sonra yapılan sayımda oyların 118’ini alan İrfan Yumakgil başkanlığa seçildi. 1 oyun geçersiz sayıldığı oylamada Necati Erdem’e ise 44 oy çıktı.

ELAZIĞSPOR’UN YENİ YÖNETİMİ ŞÖYLE OLUŞTU;

Elazığspor’un yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan İrfan Yumakgil, Av. Abdulkadir Toluç, Ahmet Erdoğan, Ali Şiş, Aytunç Sunguroğlu, Başaran Yaşlı, Çağdaş Yurt, Emrah Demirci, Erhan Eren Kurnaz, Haşim Ayverdi, İhsan Akmurat, İkbal Demirbağ, Kürşat Mete Obuz, Mahmut Yıldız, Mehmet Çoban, Mehmet Hamedi, Mehmet Yalçın, Metin Yüksel Akman, Nurettin Kaya, Murat Yerlikaya, Mustafa Ağar, Mustafa Bahadır Çiçek, Av. Nurullah Çelik, Zeki Dağ, Zülfü Altuntaş

İBRAHİM TAŞEL LİSTEYE GİRMEDİ

Yeni Başkan İrfan Yumakgil’in yönetim listesi açıklandığında Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel’in listede olmadığı gözlendi. Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan kongrede açıklanan listede yer alan Taşel’in bilgisi dışında listeye yazıldığı iddia edilmişti.

 

Yorumlar

Elazığın Sesi