Ana Sayfa Spor 5.01.2019 399 Görüntüleme

ELAZIĞSPOR İÇİN KENETLENDİLER

Spor Toto 1. Lig’de maddi anlamda sıkıntılı süreç geçiren ve kayyum ataması yapılan Elazığspor için il yöneticileri basın toplantısı yaptı.

Elazığ’da bir otelde düzenlenen toplantıda Elazığspor’a kayyum heyeti başkanı olarak atanan Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Elazığspor’un bu sıkıntı süreci atlatması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini aktardı.

Elazığspor’un bu sıkıntılı süreci atlatması için kısa zaman da çeşitli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Devecioğlu, şehrin önde gelenleri ile Ankara’da kısa, orta ve uzun vadeli planları konuştuklarını söyledi.

Devecioğlu, “Tüm Elazığ’ın Elazığspor’a sahip çıkması gerekiyor. Öncelikli problemimiz maddi. Hep birlikte hareket etmeliyiz. Ligde kalmaya yönelik yeni bir yönetim oluşturulması gerekiyor. Gelecek günlerde sms kampanyası başlatacağız. Elazığspor’a gelir getirici projelerimiz var ama zamanla yarışıyoruz. En temel problemimiz transfer tahtasını açmak” dedi.

Elazığspor için büyük gayret ile çalıştıklarını anlatan Elazığ Ak Parti Milletvekili Metin Bulut ise “Elazığspor maçlarının Malatya’da oynanması için girişimlerde bulunduk ancak taşkınlık çıkabileceğinden ötürü oluşan kaygılardan dolayı olmadı. Diyarbakır’da yapabiliriz. Diyarbakır da bize yakın bir şehir.”dedi

Elazığ Stadyumunun en yakın sürede tamamlanacağını kaydeden Bulut, Şunları söyledi:

“Fırat Üniversitesi Sahasının güvenlik sıkıntısı oluşturabileceği gerekçesiyle Fırat Üniversite Sahasında maç oynanmayacak. Elazığspor ile elektrik sorununu da çözmeye çalışıyoruz. Borcun bir kısmı ödendi ama oluşturulan yapılandırma bir türlü ödenmedi. Kaynak bulunmasına rağmen ödenmeyince elektrikler kesildi. Başka bir formül yeniden açtırabiliriz. Elazığspor bugüne kadar kaynak bulamamış bir takım değil. Bir türlü sürdürülebilir kılamamışız. Önemli olan kurumsal bir yapıyı tesis edebilmek”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan da iş adamları olarak Elazığspor içim üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi:

Bu kapsamda Elazığspor’un kurumsallaşması gerektiğini vurgulayan Arslan: şunları aktardı:

” Şunda Derneklerde bütçe harcamaları kontrol altına alınamıyor. Vekillerimizden dernekler masasıyla ilgili yasa tasarısını meclise taşımalarını istiyoruz. Ciddi kaynaklar oluştursak bile bu sistem sorun doğurmaya devam edecektir. Şehir topyekün kenetlenmiştir. Yeni bir yönetim oluşacaktır. Arzumuz oluşturulan kaynakların doğru bir biçimde harcanması. Elazığspor’un dengeli yönetilmesi gerekiyor. Şehrimizin ekonomik yapısı niye Elazığspor’u ayakta tutamıyor bunu sorgulayalım. En büyük problemimiz güven problemi. İnanıyorum ki siyasi irademiz ve biz yeni yönetim oluşması adına var gücümüzle çalışacağız.”

ELAZIĞ(AA)

Yorumlar

Elazığın Sesi