Ana Sayfa Siyaset 3 Nisan 2019

ELAZIĞ’DA ZAFER AK PARTİ’NİN!..

Ak Parti’deki iç çekişme yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Ak Parti eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz giderayak inceden inceye eleştirildi
ELAZIĞ’DA ZAFER AK PARTİ’NİN!..

Ak Parti’deki iç çekişme yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Ak Parti eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz giderayak inceden inceye eleştirildi.  İlimizde yayın yapan  yerel kanallarından Kanal23 Tv “5 Yıllık Yanılmaz Dönemine rağmen Zafer AK Parti’nin!.” manşet haberi dikkat çekti. Geçtiğimiz aylar içerisinde Kuzey çevre yolu haberi ile de eleştirisini yapan bu yayın kuruluşumuzun AK Parti Milletvekili Tolga Ağar’a destek verdiği görülürken, Ağar’ın da başarılı bulduğu Belediye Başkanını eleştirmesi manidar bulundu. Yayın kanalının haber sitesinde verilen  haberde; “31 Mart Yerel Seçimleri kazanan AK Parti’de  Zafer Coşkusu yaşanırken AK Parti’nin Elazığ’da 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerde aldığı oya göre bu seçimde aldığı oy dikkate alındığı zaman Elazığ’da 2014’den 2019 yılına kadar olan Belediyecilik sorgulanmaya başlandı” yönündeki haberi çiçeği burnunda yeni Ak Parti Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarının nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak edilmeye başlandı.

Haberin devamında,” Her gittiği yerde sevgiyle karşılanan AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı ve Müstakbel Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na methiyeler yağdırması dikkat çekerken, yeni belediye başkanında ilgili kurumla ilgili bazı taleplerine yönelik bir ön zemin mi hazırlanıyor? Sorusunu gündeme taşıdı.

Ayrıca “Hatırlanacağı Üzere 30 Mart 2014 tarihinde AK Parti’nin Elazığ Adayı Mücahit Yanılmaz Belediye Başkanı olmuştu. Yanılmaz’ın 5 yıl içinde yaptıkları yanlışlar çok tartışıldı. Türkiye’de ki AK Belediyecilik anlayışının tam tersini yapan Yanılmaz, seçim süresince vaat ettiği projeleri tam anlamıyla hayata geçiremediği için , Özellikle lüks makam aracıyla gezmesi, Elazığspor üzerinden aldığı bağışlar ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yardım çeklerini kameralar önünde vererek reklam yapmaya çalışması  çokça tartışılmıştı” şeklinde seçimler bittikten sonra süreci değerlendirmesi geçmiş yıllarda TV sahibinin Belediye Başkanı Yanılmaz ile Yeni Belediye iş Merkezindeki bir  dükkanla ilgili çekişmesi ve Belediyenin Tedaş’ın reklam direklerine ilgili yayın organın yan kuruluşu olan reklam firmasına izin verilmemesinin bir etkisinin olup olmayacağı kafalarda soru işaretlerini oluşturmaya başladı.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

MANŞETLERE GEÇECEKLER

MANŞETLERE GEÇECEKLER

Elazığın Sesi