Ana Sayfa Spor 7.05.2017 1747 Görüntüleme

BU İDDİALAR ORTALIĞI KARIŞTIRIR!

Bu sezon 3 kategoride mücadele eden ve katıldığı her kategoride final oynama başarısı gösteren Abdullahpaşaspor Kulübü Başkanı Ferhat Evsen yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı..

“17 YAŞINDAKİ SPORCULARIMIZI SİNDİRİP KAVGA EDEN TAKIMLARLA UĞRAŞTIK”

Elazığ futboluna katkı sağlamak amacıyla genç oyuncularla mücadelelerini sürdürdüklerini dile getiren Başkan Evsen, bu yaştaki sporcuların sindirildiğini iddia ederek; “Abdullahpaşaspor Kulübü olarak 2016-17 Futbol Sezonu’nda U-17, U-18 ve 2. Amatör Lig kategorilerine katılım sağlayıp, her kategoride de final oynadık. 2. Amatör Lig’de 17 yaş ortalaması ile katılım sağladık. İlimiz futboluna katkı sağlamak için genç kadro ile mücadele ettik. Fakat sezon içerisinde gerek hakem atamalarında, gerekse rakip takımların korunması noktasında bir çok haksızlığa uğradık. Yaşıtlarıyla kavga etmekten kaçan insanların 17 yaşındaki sporcularımızı sindirip kavga eden takımlar ve buna izin veren antrenörlerle uğraştık.”dedi.

KULÜBE GÖRE HAKEM Mİ ATANIYOR?

Elazığ’da sporcu yetişmemenin çeşitli nedenleri olduğunu da kaydeden Abdullahpaşaspor Kulübü Başkanı Ferhat Evsen, amatörde kulüplere göre hakem hatalarının olduğu ve ceza alan sporcu ve hocaların önemli maçlar öncesi cezalarının kaldırıldığını iddia etti. Başkan Evsen; “Amatörde 3. yılımızı geçiriyoruz. Bu 3 yıllık süre zarfında neden Elazığ’da sporcu yetişmiyor diye düşünüyoruz. Bu sorunun cevabını bu süre zarfında bulduk. Amatörde dost-ahbap ilişkisi olması, adamına ve kulübe göre hakem atamalarının yapılması, ceza alan sporcu ve hocaların önemli maçlar öncesi cezalarının kaldırılması, 30 yaş üstü oyuncu sayılarının fazla olması, cesaret edip de gençlere yeteri kadar şans verilmemesi, kimi istiyorsan o şampiyon olsun çabası içerisinde olunması gibi konulardan ötürü ilimiz futbolunun kötü gidişine çanak tutulmaktadır. Bu ayak oyunlarına alet olanları kınıyoruz ve bir an önce futbol sahnesinden silinmelerini temenni ediyoruz. Ve mütevazi centilmence mücadele eden bir kulüp olarak bizleri kendi dünyasına göre hareket etmek zorunda bırakan kişiler unutmasınlar ki biz vicdanen rahatız ve onları da vicdanları ile baş başa bırakıyoruz. Biz sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedik, bu bize dert oldu. Ama biz de sizin önünüzde diz çökmedik, bu da size dert olsun!”şeklinde konuştu.

Yorumlar

Elazığın Sesi