Ana Sayfa Siyaset 17 Aralık 2018

BELEDİYE İŞÇİLERİ MAĞDUR OLMAYACAK

Elazığ MHP Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, Elazığ Belediyesi bünyesinde işçi statüsünde kadrosuz çalışan yaklaşık 2 bin personelin 1 Nisan 2019 tarihi itibarı ile sosyal hakları ve ücret düzeylerinin iyileştirileceği müjdesini verdi
BELEDİYE İŞÇİLERİ MAĞDUR OLMAYACAK

Yerel seçimler öncesi Siyasi Partilerde Belediye Başkan Adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban seçimi kazandıklarından Belediyede çalışan yaklaşık iki bin personeli sosyal haklarında ve ücretlerinde iyileştirme yapacağını açıkladı. MHP Belediye Başkanı Prof. Dr. Çoban yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti. “Elazığ Belediyemizde taşeron işçi olarak çalışmakta iken KHK ile  belediye personel şirketine devredilen işçi kardeşlerimizin sendikal haklarına kavuşması ve çeşitli sosyal haklarından mahrum olmamaları için 1 Nisan 2019 tarihi itibarı ile yeni bir dönem başlatacağız. Yüksek Hakem Kurulu kararı ile 2020 yılına kadar yasal hakları belli olana kadar bu kardeşlerimizin sosyal hakları ve maaşları iyileştirilecektir. Bunun müjdesini şimdiden vermekten büyük bir mutluluk duymaktayım.

Toplumun tüm kesimlerine yönelik sosyal sorumlulukla hareket ederek projeler üretmekteyiz. Bu süreçte Elazığ Belediyemiz bünyesinde halkımıza her kademede hizmet veren ve bir çok birimde görev yapan belediye işçilerini mutlak suretle destekleyeceğiz. Gerek ücret düzeyleri gerekse sosyal hakları eksiksiz olarak verilecek ve bu kardeşlerimizin huzur ve şevkle işlerini yapmaları özendirilecektir.

Bu kardeşlerimizin hiçbir endişeye düşmeden ve herhangi bir dedikoduya kulak asmadan 1 Nisan’a kadar işlerine sahip çıkmaları ve gayretlerini artırarak ilimize hizmet etmelerini bekliyorum. Kendilerine tüm Elazığ kamuoyu önünde söz veriyorum ki, haklarının sonuna kadar takipçisi ve savunucusu olmaya devam edeceğim” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

BUNU HEP YAPMAYA BAŞLADI…

BUNU HEP YAPMAYA BAŞLADI…

Elazığın Sesi