Ana Sayfa Spor 2.09.2018 171 Görüntüleme

AYNI NAKARAT…!

Elazığspor Sportif Direktörü Tuncay Akgün Kulüp tesislerinde basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. Yıllardır konuşulan birlik ve beraberlik çağrısını kırık plak gibi tekrarlarken hala gerçekleri  görememesi pes dedirtti.

Başkanı İrfan Yumakgil’in elinde tutup başkanlığa getirenlerin sözleri ve  transfer tahtasını bir günde açarız açıklamaları gündemde yerini korurken, Sportif Direktörü Tuncay Akgün kamuoyuna başkanı gibi hayal aleminde oyalamaya devam ediyor. Daha futbolcuların primlerini bile zor ödeyen Akgün’ün iki yıllık plan yapma açıklaması manidar bulundu. Göreve gelmeden önce pembe tablolar çizen, görev yaptıkları süre içerisinde umut dağıtan başkanın beceriksizliklerini gizleyen Akgün;” Bu kadar iyiniyetli, dürüst bir insan buraya geliyor ve insanlar bu adama stadyumda ağza alınmayacak sözler söylüyorlar. Eğer siz destek olmayacaksanız, birliktelik sağlayamayacaksanız bunları burada söylemelisiniz. Söylemelisiniz ki, inşalar da kendine göre bir yol çizmeli. Hiç kimse buraya laf işitmeye veya farklı şeyler duymaya gelmedi” diyerek eleştirileri kınaması taraftarın mesajını hala alamamış dedirtti.

25 gündür Elazığspor’u nasıl işler hale getiririz, nasıl düzlüğe çıkarırız diye düşündüklerini ifade eden Tuncay; “Bu şehre en iyi kim hizmet edebiliyorsa o zaman onlar gelsinler bu işi yapsınlar  ” demesine rağmen hala koltukta beceriksizliklerini görmemezlikten gelmesine ise pes dedirtti  Sportif Direktörü Tuncay Akgün, “Burada mutlak suretle kim ne söz verdiyse, bu takımın gerçek taraftarları kimse bu takıma sahip çıkmak zorundalar. Yoksa bu takımın kapısına kilit vurulur ve gider. Bunu net söylüyorum. Bunu herkes biliyor. Maalesef kimse kılını kıpırdatmıyor. Artık uyanmak lazım.” şeklinde konuşmasına rağmen hala kendilerine söz verenleri açıklama cesareti gösterememesinin yanında yönetimde kalmak için direnmeleri, yalnız bırakılmasına karşılık gereğini yapmaması samimi olmadıklarını bir kez daha kanıtlamış oldu. Görevde geldiklerinde kurulan kadroyu sanki kendileri kurmuş gibi sahip çıkarak “Burada bir takım oluşturulmuş ve bir birliktelik sağlanmış. Hakikaten bir kenetlenme olmuş ve bu kenetlenmenin içine bizi de almışlar. Böyle bir kenetlenme var. Bu şekilde insanlar bir kuruş para almadan maçlara çıkıyor. Ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Bu haftaki maçta da şahit oldunuz. Henüz dakika 1 ve taraftarlar istifa diye bağırmaya başladı. Bunlar takımımızı etkilemez mi? Tabi ki etkiler. Bu birliktelik yakalanmışken, insanların verdikleri sözleri yerine getirmesi gerekiyor. Zaman çok daralıyor. Biliyorsunuz, 1 aydır transfer tahtası konuşuluyor. Tahta açılmadı. Ama bunun devre arası var. Biz diyoruz ki, gelin hep birlikte yarından itibaren bu işleri düzene sokalım. Bir plan çıkaralım. Çünkü biz bir dosyaya parayı her ödemediğimiz gün faiz biniyor. Bizlere verilen vaatler yerine getirilirse bizler şimdiden o çalışmalarımızı yapıp, bu takıma devre arasında da gerekli takviyeleri gerçekleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Her geçen gün bu şehrin cebinden para gidiyor. Elazığspor bu şehrin değeri ise bu insanlar o zaman bu kulübe sahip çıkacak” ifadelerini kullanırken yönetim olarak ne kadar maddi destek sağladıklarını açıklamadan desteği kamuoyundan beklemesi bu şartlarda kim göreve gelirse herkes kulübü yönetir dedirtti.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

HESAP SORABİLECEK Mİ?

HESAP SORABİLECEK Mİ?

Elazığın Sesi