Ana Sayfa Ekonomi-STK 2 Nisan 2018

ALAN, SİYASETE GÖZ KIRPIYOR

ETSO Başkanı Alan son basın toplantısında siyasilere önemli göndermelerde bulundu. Siyasette olacağının mesajlarını verdi
ALAN, SİYASETE GÖZ KIRPIYOR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan görevi bırakmadan önce bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Alan; 1 Nisanda yapılan seçimin değerlendirmesini yaptı. Başkan Alan seçimlerde yeni Başkan Arslan’ın seçim öncesi yapmış olduğu açıklamalarına göndermede bulundu. Özellikle siyasilere yönelik ciddi iddialar da bulunması açıklamaların en dikkat çeken kısmı oldu. Başkan Alan; “Zaman çabuk geçiyor. 4 yılın sonunda inşallah projelerini gerçekleştirir. Arkadaşımız Kovancılar’ da, Palu’da, Karakoçan’da organize sanayi bölgesi kuracağını söyledi. Umuyoruz ki hepsini gerçekleştirir” söylemi Asilhan Arslan’ın vaat ettiği projeleri yakın takibe alacağı izlenimin verdi.

Meclis ve Yönetim Kurulunun iki yıldır toplantı yapılmadığı iddiasına ise “Seçim süreci boyunca TV kanallarına çıkmadım. TV’lerde yalan yanlış vaatlerde bulunmadım. Meclis kararı olmadan bizim yatırım yapma ya da bütçeden para kullanma gibi bir yetkimiz yok. 2. OSB’ye 500 bin TL para ödedik, Yine 2. İŞGEM’e 300 bin TL para ödedik. Bunları nasıl yapabiliriz meclis toplanıp karar vermeden burada 1 lira dahi kullanmayız” ifadesi ile yapılan eleştirilere yönelik bir yanıt niteliği olarak değerlendirildi.

Başkan Alan’ın algı operasyonlarını yapıldığı vurgusundan sonra siyasilere yönelik ciddi iddialar bulunması basın toplantısının en önemli vurgusu oldu. Bu konuda önemli iddialarda bulunan Alan, son günlerde Dubaili yatırımcılarının yapacağı yatırımlarla ile ilgili kamuoyunda  rant iddialarını tartışmalarında Dubaili firmanın projesindeki sır perdesinin de yavaş yavaş aralanmasına neden oldu..  

Ticaret ve Sanayi Odası başkanıyken de İdris Alan’dım bundan sonrada aynı şekilde İdris Alan’ım. Koltuklar gelip geçicidir. Hiç önemli değil. Bundan sonra siyasi arenada olacağız. Safımızı ve rengimizi belli edeceğiz şeklinde konuşması önümüzdeki dönem de siyaset arenasında yaşanacaklarında habercisi gibiydi. Başkan Alan’ın basın toplantısına özellikle siyasilere göndermelerinde “Bu güne kadar hep doğru bildiğim yoldan yürüdüm. Ben fabrika kurmadım, bu memlekette kim ne film çeviriyor biliniyor. Kimin ne yaptığını herkes biliyor. Hangi siyasilerin hangi arsa peşinde koştuğunu, hangi siyasinin Dubai’ye gidip Dubaililerle neler çevirdiklerini, hangi siyasinin vekil olduktan sonra bankaların avukatlık işlerini aldığını herkes biliyor. Vekilimizin birisi Kanal Fırat ekranlarında çıkarak “6. Bölge Elazığ için hayaldir ve mümkün değildir” demişti. Hatta bunları vekilimiz söylediği zaman TV programına katılmak istemiştim fakat vekil istemediği için yayına bağlanamamıştık. Yeni başkanımızın da bir açıklaması vardı. O da “ bu anlatılanların hepsi hayal. Elazığ 6. Bölge teşviklerinden yararlanamaz” ben tekrar onurlu ve sözünün eri Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Demek ki hayal değilmiş ve olabiliyormuş. Elazığ’da şuan 6. Bölge teşviklerinden faydalanılıyor. OSB Başkanı Suat Öztürk açıklamalarında 3 bin 500 çalışandan 6. Bölge teşviklerinden sonra 12 bin çalışana çıkmış. İnşallah çalışan sayısı 20-30 binleri bulur. Elazığ’a vazifemizi yapmış olmaktan dolayı huzurluyuz. Elazığ’ımıza tez canlı, çalışkan ve işin peşinden koşan bir vali geldi. Güzel işler yapmanın gayretinde olan valimizin dağ, bayır demeden çalıştığına bizzat yanında şahitlik ettim. Bugüne kadar hiçbir vali böyle çaba harcamadı. Dubaili, Suudi ve Katarlı iş adamlarını Elâzığ’a getirdi. Ve yine bir milletvekilimiz çıktı “siyasi irade olmadan hiçbir şeyi hiç kimse yapamaz” dedi. Valimizin şevkini ve zevkini kırdılar. Elazığ’da Elazığsporla ilgili olumsuz konuşmalar ve dedikodular vardı. Yapılan imar çalışmalarıyla ilgili çok dedikodu yapıldı. Bugüne kadar hiç bu konulara değinmedim. 11. Meslek grubunu ben temsil ediyordum. Bir yerde 5 kat vermişler, bir yerde 25 kat vermişler bunu alanların biride bir siyasi partinin il başkanıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Allah güç ve kuvvet versin. Yedi düvele meydan okuyan ve savaşan cumhurbaşkanımızın öncelikle partisinin içindeki çıbanları görmesini istiyorum” şeklideki sözleri İlimizde önümüzdeki dönem de siyasette ne gibi planlar yapılıyor? Sorusunu gündeme gelmesine neden oldu.

KAYNAK:OBJEKTİF HABER

Yorumlar

Elazığın Sesi