Ana Sayfa Siyaset 6 Temmuz 2018

AK PARTİ NE DİYECEK…!

Elazığ’da Cumhur ittifakının ortağı MHP de itirazlarının siyasi baskı iddiaları ile ret edilmesi siyasi tansiyonun yükselmesine neden oldu. MHP Milletvekili adayı Demir basın açıklamasında AK Partiyi yerden yere vurdu. Şimdi gözler Ak Partiye çevrildi. Ak Parti idddiaları sessiz mi kalarak mı yoksa cevaplandırarak mı atlatacak?
AK PARTİ NE DİYECEK…!

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir, 24 Haziran seçimlerini ve 2Temmuz’daki YSK itirazının reddi sonunda gündemi dair önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasından özellikle Cumhur İttifakı ortağı Ak Partiyi eleştiren MHP Milletvekili adayı Oğuzhan Demir “Sandıkları adil bir şekilde sayılmaması ve oyları saydıramamız  neticesinde   vekilliğimiz şaibeli bir şekilde elimizden alındı ifadesi Ak Partiyi zor durumda bırakacak gibi görünüyor.  Demir açıklamasında, Bizde bir söz vardır ‘yiğit düştüğü yerden kalkar’ Sandık sonuçlarına itirazlarımıza rağmen dikkate alınmamış ve şaibeli bir şekilde tescillenmiş bulunmaktadır. Bugün itibariyle yapacak bir şeyimiz olmasa da mücadelemiz devam edecektir Allah nasip eder ilerleyen süreçte ama şahsım ya da partimdeki herhangi bir arkadaşım bize verilen vekaleti alır şeklinde konuşması Elazığ’da Ak Parti ile MHP arasında ciddi bir muhalefetin yaşanacağı sinyallerini vermeye başladı.  

Akşam 9 itibariyle Ak Parti 4, CHP 1 vekil kazanmıştı. Biz hep seçim süresince cumhur ittifakı 5-0 olsun istedik. Onlar kendilerine biz cumhur ittifakına oy istedik. Ben buradan sormak istiyorum? Gece 02.00’ye kadar MHP’nin bir milletvekili olduğu biliniyor. Yurt dışı oylarıyla bu sonuç değişti. Akşam 21:00’de kutlama yapan bu parti, yurt dışı oyları açıklanmadan neyine güvenip bu kutlamayı yaptı veya neye istinaden yapmış, kamuoyunu niye yanlış yönlendirmiştir? İnsanın ortağının malını gasp etmesi üzerine sevinç çığlığı atılmasına biz Elazığ’da şahitlik ettik. Mazlumun öç alacağı gün, zalimin zulüm ettiği günden korkunç olacaktır” şeklinde konuştu.

Demir’in bu açıklamasından sonra Ak Parti’nin Elazığ’da %13 e yakın bir oy kaybının telafisi ve başarısızlığı örtmek için mi siyasi baskı oluşturuldu sorusunu akıllara getirdi.

Yorumlar

Elazığın Sesi