Ana Sayfa Siyaset 6 Haziran 2018

5 MİLLETVEKİLİ İSTİYOR

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı ve Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu Başkanı Zülfü Tolga Ağar; “Ben boş laf konuşmam. Vakti gelince dolu lafları konuşmaya başlayacağız. Boş vaatler bizim işimiz değil. Biz Elazığ için varız. Elazığ için 5 istiyoruz.” dedi
5 MİLLETVEKİLİ İSTİYOR

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, Milletvekili Metin Bulut ve Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu heyeti, yerel bir Tv kanalında konuştu. Programda Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Milletvekili Adayı ve İş Konseyi Topluluğu Başkanı Zülfü Tolga Ağar, “Seçimlerden sonra Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu’nun çalışmalarını ağırlıklı olarak Elazığ’a yönlendireceklerini aktaracaklarını ifade ederek şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi  Türkiye’nin önünü hızlı bir şekilde özellikle ticari konularda açacak bir sistem. Bu konuda kendime son derece güveniyorum. Çünkü benim yaptığım iş bu. Hükümetimiz, bizim buraya yatırımı getirebilmemiz için her türlü ortamı hazırlamış. Bundan sonra da omuz omuza hep beraber ciddi çalışmalara gireceğiz. Elazığ’da çok değerli potansiyeller var. Tarım, sulama projeleri bitmek üzere. 2019 senesine kadar ciddi bir tarım alanına sulama faaliyeti ulaşacak. Bunun haricinde yeraltı kaynaklarımız gerçekten zengin. Önümüzdeki bir sene içerisinde bunun haritası Elazığ bazında çıkmış olacak. Buraya ekstra yatırımlar getireceğiz. Yeraltı kaynakları dünyada çok büyük talep gören bir sektördür. Bu konuda birçok vatandaşımıza da istihdam sağlayacağımızı şimdiden söyleyeyim. Organize Sanayi Bölgesinde Yatırım Teşvik Kanunu’yla beraber çok ciddi bir ivme alabilecek bir haldeyiz. Biz neden bir Gaziantep olmayalım, neden Konya olmayalım? Biz de Elazığ olarak gerekli donanımlara sahibiz. Bunları korkmadan yapacağız ve yürüyeceğiz. Hong Kong – Türkiye İş konseyi heyetimizin Elazığ ziyareti de bu çalışmamızın bir başlangıcıdır. Heyetimiz Türkiye’de çok ciddi işadamlarıyla temaslarda bulundular. Türkiye’ye çok ciddi yatırımlar çekilecek. Seçimlerden sonra bütün gücümüzü Elazığ’a yönlendireceğiz. Şehrin potansiyellerini ortaya çıkarmak için, hemşehrilerimiz bize inansınlar. Ben boş laf konuşmam. Vakti gelince dolu lafları konuşmaya başlayacağız. Boş vaatler bizim işimiz değil. Yapacağımız işleri konuşacağız. Biz yapacağımız işlerin peşinde koşuyoruz. Biz Elazığ için varız. Elazığ için 5 istiyoruz. Yatırımları buraya getirmek, iş yapmak için buradayız.”

AK Parti Elazığ Milletvekili ve milletvekili adayı Metin Bulut, programda yaptığı değerlendirmede, Hong Kong-Türkiye İş Konseyi Topluluğu heyetinin Elazığ’a gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnu niyeti dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar

Elazığın Sesi