Ana Sayfa Gündem, Siyaset 14 Haziran 2019

ACİL OLAN YOLLAR ÖNCE ASFALTLANSIN

Köy yollarının asfaltlamasının gâyri ciddi yapıldığı eski yıllardaki köy yollarının asfaltlaması gibi yeni yapılan asfaltlamanın dayanmamaktadır. Program yapılırken acil olan köy yollarının öncelikle ele alınmasını gereklidir
ACİL OLAN YOLLAR ÖNCE ASFALTLANSIN

Elazığ İl Genel Meclisi Haziran ayının son gününde MHP Palu İl Genel Meclis üyesi  Haşim Karacimşit köy yollarının asfaltlamasının gâyri ciddi yapıldığı eski yıllardaki köy yollarının asfaltlaması gibi yeni yapılan asfaltlamanın dayanmadığını söyledi.  Karacimşit; program yapılırken acil olan köy yollarının öncelikle ele alınmasını gerekli olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu.”  Palu İlçesi ile ilgili  Güllüce yolu, Üç değirmenler yolu, Karataş Akyürek, bunlar yokken bizim Karasaklım köyünü iki buçuk km’si ikinci kat asfalt olmasına anlam veremiyorum. O yol yüzde yüz sağlam. Buradan komisyonda gitsin baksın hizmete karşı değiliz. Ancak acil olan yerler yapılsın   Güllüce köyü yol seviyesi de  Karasaklım köy yolunun seviyesine gelsin,  itiraz etmem. Bu tarafta güllüce çamurdan boğuşuyor. Terlikle, beyaz çorapla karasaklım yolunda ayağın çamur olmaz” dedi.

Şu anda yapılan asfaltlamalarda 2004-2009 yıllarında yapılan asfaltlmalarla arasında çok fark olduğunu vurgulayan MHP Palu İl Genel Meclis üyesi  Haşim Karacimşit: “Şu anda yapılan asfaltlamalar çok ince serpiliyor. Sıkıştırma yok. Silindir yok. Sulama yok. Eskiden köy hizmetleri bünyesinde yapılan yolların daha sağlıklı daha sağlamdı. Şu anda kendi köyüm Gömeçbağlar köy yolu 1999 yılında yapılmış, bu güne kadar hiçbir bozuntusu yok. Geçen yıl yapılan bazı köy yollarının bozulduğunu görürsünüz. Yapılan hizmetler kontrollü yapılsın, düzgün yapılsın. Beş km yapılacağına iki km yapılsın sağlam olsun. Bu para hepimizin hizmet için varız. Palu ilçesinde Güllüce Akyürek ve üç değirmen köylerinin yollarının acil yapılması lazım” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Elazığın Sesi