Ana Sayfa Spor 11.03.2018 301 Görüntüleme

AÇIKLAYACAKLAR MI?

TY Elazığspor yönetiminin 9 Mart tarihinde düzenlediği basın toplantısında Başkan Yardımcısı Başkan Karahan Çelik’in “Elazığ Valisi bize; “Ankara’dan, siyasilerden engel olunuyor. Böyle siyaset olmaz” sözleri ve Başkan Sedat Karataş’ın; Yazıklar olsun. Bunun hesabını bu millet yeri geldiğinde sorar. AKSA 1 günlük de olsa stadyumun elektriklerini açmayı reddetmiş. Bu şehrin taraftarı, insanları bunlara göz yummayacaktır. Duyarsızlık devam etmesi durumunda ellerindeki belgeleri açıklayacaklarını yönünde açıklamaları tansiyonu yükseltti. Ak Partili bazı siyasilere yönelik imalı sert açıklamalar karşısında Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İlimiz Milletvekili Metin Bulut, TY Elazığspor Başkanı Sedat Karataş’ın ve Başkan Yardımcısı Karahan Çelik’in  iddialarına yazılı açıklama yaparak ispata davet etti.

Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İlimiz Milletvekili Metin Bulut, yazılı açıklamasında iddialar karşılık şu yanıtları verdi.

 KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

ELAZIĞSPOR’A DESTEK PROJELERİNİ ENGELLEME İDDİALARINA CEVABIMDIR!

Hafta içi Elazığspor Kulüp Yöneticileri yaptıkları basın açıklamasında Elazığspor’un genel durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunmuşlardı.

Yaptıkları değerlendirmeler daha çok mali konularla ilgiliydi.

Yapmış oldukları basın açıklamasında: Elazığspor’a destek amaçlı projelerinin bazı siyasiyelerce engellediğine dair iddiaları da vardı.

Yine aynı basın açıklamasında: “Siyasiler neden Elazığspor’a engelleme noktasında birleşiyor(?) gibi absürt bir soru ve iddialar vardı.

Mevzuya bahis basın açıklamasından sonra özellikle şahsıma ve milletvekili arkadaşlarıma (önceden olduğu gibi) sosyal medyadan hakaret ve karalama kampanyası başlatılmak istenmiştir.

Sosyal medyadan hakaret, karalama ve iftira atan şahısların profil bilgileri ve ilişki ağı dikkatle incelendiğinde aslında her şey çok daha iyi anlaşılıyor.

Gelelim şehrimizin siyasilerinin Elazığspor’ a gelecek yardım ve projeleri engelleme iddialarına;

1- Ne bugün, ne de geçmişte Elazığsporumuza gelecek her hangi bir yardımı ve projeyi asla engellemedik.

2- Elazığspor’a geçmişte vermiş olduğum destek kamuoyunun malumudur.

3- Elazığspor benim için kişiler üstüdür.

4- Elazığspor için alternatif kaynaklar üretmelidir. (geçmişte bu konuyla ilgili somut tekliflerimi muhataplarıma detaylı yapmıştım) Taşıma suyla değirmen dönmez. Elazığspor para transferleri ve dedikodularının objesi olmaktan kurtarılmalıdır.

Kamuoyunun şunu çok net olarak bilmesinde fayda mülahaza ediyorum: İddialar tamamı ile asılsızdır. İftiradır. İddia sahipleri çıksın bahsettikleri gibi Elazığspor’a proje desteğini engelleyenin kim olduğunu bir an önce açıklasın.

Sosyal medyada bir takım hücrelere milletvekillerini karalamak ve hakaret ettirmek için malzeme üretenler dün olduğu gibi mahçup olmaya mahkumdur.

Sosyal medyadan bu iftira ve karalama iddialara kanarak hakaret eden gençlerimiz bu tahriklere asla gelmemelidir.

Edep dairesinde eleştirmek bir haktır.

Eleştirmek hiçkimseye hakaret ve iftira atma hakkı tanımaz.

Sosyal medyada bu konularla ilgili yorum yapan kardeşlerime şunu tavsiye etmek istiyorum:

Yorum yapmadan önce lütfen büyük resme bakın. Acele etmeden büyük resme bakın. O zaman doğruya daha fazla yaklaşmış olacaksınız.

Aslolan Elazığ’ın âli menfaatlerini korumaktır.

Bu konuda hiçbir fedakarlıktan imtina etmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum.

Saygı ve muhabbetle…

 

Yorumlar

Elazığın Sesi