Ana Sayfa Ekonomi-STK 13 Haziran 2018

SAĞLIK TURİZMİN ŞEHRİ YAPACAĞIZ

Vali Kaldırım, sıcaklıkta 43 dereceye ulaştık. Turizm için arzuladığımız bir rakam oldu. Bunların en önemli ayaklarından biri jeotermaldi. Dolayısıyla Karakoçan’ı sağlık turizmin bir şehri yapacağız
SAĞLIK TURİZMİN ŞEHRİ YAPACAĞIZ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Karakoçan ve Palu’ya ziyaret etti. İlk ziyaretini Karakoçan İlçesinden başlayan Vali Kaldırım, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karakoçan Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Karakoçan Belediyesi Otobüs Terminali İnşaatı, halk kütüphanesi ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Vatandaş ve esnafları da ziyaret eden Vali Kaldırım, Elazığ İl Özel İdaresi ve Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen jeotermal çalışmalar sonucu 43 derecelik sıcak su bulunmasıyla sonuçlanan çalışmaları sondaj alanında inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Burada bir konuşma yapan Vali Kaldırım, “3 ay önce Karakoçan’ı ziyaretimizde Elazığ İl Özel İdaremizin, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü ile beraber yapacağı sondaj çalışmalarını başlatmıştık. Geldiğimizde 300 metrede 34 derecelik suyu bulmuştuk. Ama yapılan teknik değerlendirmeler ve analizler sonucu daha derine inildiği zaman daha iyi bir su kaynağının bulunacağı tespit edilmişti. Bizlerde çalışmalarımız devam ettirdik. Çok şükür bugün hedeflediğimiz, arzuladığımız sıcaklığa 43 dereceye ulaştık. Turizm için arzuladığımız bir rakam oldu. Su kalitesi de gerçekten çok başarılı. Dolayısıyla bu müjdeyi hem Karakoçan’ımıza hem de Elazığ’ımıza buradan duyurmuş olalım” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Bu gelişmelerle alakalı turizme yönelik çalışmalarımızda devam ediyor. Bunların en önemli ayaklarından biri jeotermaldi. Dolayısıyla Karakoçan’ı sağlık turizmin bir şehri yapacağız. 5 yıldızlı bir otel yapımı sözü almıştık. Çok sayıda yatırımcıda başkan beyi arayarak yatırım yapmak istediklerini şimdiden söylemişler. Bunlar sevindirici gelişmeler. Şehrimize hayırlı olsun” sözlerini tamamladı.

Karakoçan ziyaretlerinin ardında Palu ilçesine geçen Vali Kaldırım burada da ilgililerden bilgi aldı.

 

Yorumlar

Elazığın Sesi