Ana Sayfa Gündem, Spor 31 Temmuz 2017

YÖNETİM KENDİSİ İLE ÇELİŞİYOR.

YÖNETİM KENDİSİ İLE ÇELİŞİYOR.

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Temmuz ayı toplantısını Öğretmenevinde yaptı. Toplantının gündemi Elazığspor, Spor kulüplerinde yaşanılan sorunlar ve çözüm yolları oldu. Toplantıya konuşmacı olarak önemli isimler katılmıştı. Fırat Üniversitesinden Doç.Dr. Sebahattin Devecioğlu, Spor Yazarı Coşkun Kamaç, Eski Kulüp Başkanı Mustafa Urhan ve Antrenör Yrd.Doç.Dr Eyüp Yıldırım davet edilmişti. Konuşmacıların hepsi Elazığ da sporu yakından takip eden isimlerdi. Doç.Dr.Devecioğlu özellikle kulüp yönetimi uygulamalarında her ne kadar Elazığ da görüşleri dikkate alınmasa da Ulusal ajanslar ve radyolarda değer verilen bir isimdi. Doç. Dr. Devecioğlu konuşmasında kulüp yönetimlerinin özellikle tüzük, Ulusal çerçevede yönetim açısından yapılan hataları ve kulüplerin yapması gerekenler üzerindeki görüşleri önemliydi.

Coşkun Kamaç da uzun yıllar spor kamuoyunda bilinen bir isim. Kamaç’ta kulüplerin özellikle menajer sistemine değindi.

Ve… Elazığspor’un yaşadığı handikapları ortaya çok net bir şekilde koydu.

Kulüp Başkanlığı yapmış Mustafa Urhan ise Kulüplerin iyi yönetilmemesinden dert yandı. Kendisinin Haluk Ulusoy döneminde Futbol Federasyonunda görev yaptığında birinci ve İkinci lig kulüplerinden sorumlu olduğunu belirterek kulüplerin iyi yönetilemediğini net olarak gördüğünü vurguladı. Urhan’ın bir tespiti de Spor kulüplerinde hizmet edenle, etmeyenlerin aynı kefede tutulmasının dürüst yöneticileri sorumluluk almaktan uzaklaştırdığını söylemesi oldu.

Antrenör Yrd. Doç. Dr. Eyüp Yıldırım ise Ülkemizde ve İlimizde antrenör alanındaki tabloyu ortaya koydu.

Toplantıda konuşmacılar önemli tespitler yaptılar. Şimdi konuşulanlar bir rapor halinde Elazığspor yönetimine iletilecek sanırım.

İletilecek iletileceğine ama… Elazığspor Kulübü yönetiminin ilk göreve geldiğindeki açıklamaları aklıma geldi.

Aslında kongre öncesinde bir çok isim konuşmacıların tespit ettiği noktaları dostane bir şekilde bu günkü yönetime ilettiklerini biliyorum.

Ne oldu? Ben sizden daha iyi bilirim anlayışı ile bir yönetim oluşturuldu.

Aradan bir yıl geçti.

Şeffaf bir yönetim olacağız açıklamaları rafa kalktı. Yönetim ile ilgili iddiaları cevaplayamaz duruma geldi.

Kendini aklamak için kendine yakın birkaç medya ile savuma durumunda kaldı. Onda da kamuoyunu yine tatmin edemedi.

Örnek mi? Hala 35 milyon ve 14 milyonun akıbetinin ne olduğu net bir şekilde açıklanmış değil.

İkincisi yine kulübü zarar uğratılmasında eski yönetimlerin yapmış olduğu menajerlik hatasının eleştirilmesiydi.

Kendileri ne yapıyor?  Yönetiminde futboldan anlamayan isimlerin olması nedeniyle bırakın transfer komitesi oluşturmayı. Futboldan anlamayan bir ismi görevlendirerek menajerler vasıtasıyla transferler yapıyorlar.

Yani eski tas eski hamam…

Üçüncüsü; Eski yönetimlerden hesap sorma anlayışı idi.

Kendileri ne yapıyor. Hesap sormayı bırakın. Hesap veremez duruma düştüler. Hani milyonlarca lira kulübü zarara uğratanlardan hesap soracaklardı.

Bir yıl geçti. Suç duyurusunda bile bulunamıyorlar.

Kamuoyuna da yok efendim. Hesaplar inceleniyor. Uzmanlardan raporu bekleniyor. Ninnileri ile uyutulmaya çalışılıyor.

İşte… Elazığspor yönetimin hali.

Elazığ STK Platformu iyi niyetle bir toplantı yapıp alanında uzman isimlerle sorun tespiti yapma hoş görüsünde bulunmuş.

Bu gün Elazığspor yönetimi kendisi ile çelişen davranışlarda bulunurken, STK Platformunun ortaya koyduğu tespitleri gerçekleştirecek.

Ne diyelim…

Yorumlar

Elazığın Sesi