Ana Sayfa Spor 17 Temmuz 2018

YOKSA GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASINA MI?

TY Elazığspor kulübü resmi internet sitesinde yayınlanan bağış listesi Sedat Karataş ve Karahan Çelik’in tepkisini çekti. Bu tepki İş adamlarının yüklü miktarda bağışlarının kamuoyuna tarafından öğrenilmesine mi? sorusunu gündeme getirdi
YOKSA GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASINA MI?

TY Elazığspor kulübü resmi internet sitesinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan bağış listesi Sedat Karataş ve Karahan Çelik’in büyük tepkisini çekmiş ve Murat Yümlü hedef tahtasına oturtmuştu. Karataş ve Çelik açıklanan bağış listesinin kendilerini değil, Elazığspor’a zarar verdiği yönünde ısrarla üzerinde durarak Murat Yümlü yönetiminin neyi amaçladığını sorgulamıştı. Listenin kamuoyu tarafından öğrenilmesinin aylardır bu konuda konuşulan iddiaların öğrenilmesinde büyük bir rol oynadığını bunun da büyük bir rahatsızlık yarattığının gerçeğini ortaya çıkardı. Elazığ Belediyesinin İmar revizyon planı üzerinden rant iddiaları geçtiğimiz aylarda çok sık gündeme gelmiş ve dillendirilmişti. Bu konuda Karataş ve Çelik Ak Partiden istifa etmek zorunda kalmışlardı. O günlerde gündeme gelen bağış listesi ve bağışlar konusunda yönetim Word kağıdına hayali yazılan bir liste olduğunu sosyal medyada paylaşmış, daha sonra basın toplantısında o listeden daha farklı bir liste olduğunu açıklamak zorunda kalmışlardı. O dönem de  spekülasyonlara rağmen gizli tutulan listenin açıklanması Belediyeyi zor durumda bıraktığı  iddialarını gündeme getirmişti.  Gerçekleştirilen basın açıklamasında Karataş’ın, bu iyi niyetli bir soru değil yanıtı ve iddialara kaçamak cevap vermemesi tepkinin nedenini de bir ölçüde ortaya koyuyordu. Karataş’a yapılan bağışların Belediye ile bir pazarlık sonucu yapıldığına dair iddialar var. Bağışlar bununla alakalı mıdır? Yüklü miktarda bağış yapanlar hakikaten gönülden mi  Elazığspor’a bağış yaptılar? sorusuna  “Arkadaş ya bu iyi niyetli bir soru değil. Elazığspor’a büyük miktarda bağış yapılmış. Bunda ne var. Mahsuru nedir. Bunları teşhir etmenin amacı nedir? Bu insanların bu parayı nereden getirdiklerini sorgulamıyoruz. Savcılar göreve kime zarar verir. Bu adam bir daha yardım eder mi” dedi. Bu tepki İş adamlarının yüklü miktarda bağışlarının kamuoyuna tarafından bilinmesine mi sorusu gündeme getirirken, açıklamalarının ardında akıllara şu soru geldi.

  • Bu kadar bağışı bir iş adamı neden yapsın. Gönülden yapılan bir bağış konusunda ise ş adamı neden isminin açıklanmasını istemesin.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

HALA SIZLANIYORLAR…!

HALA SIZLANIYORLAR…!

Elazığın Sesi