Ana Sayfa Gündem, Spor 27 Eylül 2017

YİNE MUĞLAK BORÇ RAKAMI AÇIKLADI

Elazığspor Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç basın toplantısında yine borç konusunda net konuşmadı. Kamuoyu bu kadar borç kime ve kimlere var sorusunun cevabını bekliyor
YİNE MUĞLAK BORÇ RAKAMI AÇIKLADI

Elazığspor Kulübü Basın Sözcüsü Cengiz Gülaç  dün saat 13:00’te kulüpte bir basın toplantısı düzenledi. Kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında ilk önce bu hafta oynanacak olan karşılaşmanın değerlendirmesi yapıldı. Daha sonra Basın Sözcüsü Avukat Gülaç, gündemle ile ilgi açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan en ilginç olanı ise ekonomik sıkıntıların çok sık gündeme geldiği borç durumuydu. Kamuoyunda geçmişte borçlar konusunda çelişkili açıklamalarla güven yitiren yönetimin bu basın toplantısında da aynı taktiği uyguladığı görüldü. Kamuoyunda çok sık tartışılan borçların dağılımının açıklığa kavuşturulması beklentisi bu basın toplantısında da hüsrana dönüştü. Ve açıklanan borç rakamı ne kadar doğru bir rakam kafalarda soru işareti oluşturmaya başladı.

Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç basın toplantısında şunları ifade etmişti. “Kaynak sıkıntısı ve ekonomik olarak sıkıntılar çok ciddi boyuttadır. Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın Elazığspor’a destek olduğunu ancak motivasyonunun düşürülmemesi gerekir. Kulübün borcunun yaklaşık olarak 34 Milyon TL. Mevcut bozumuzda azalma var. Borcu açıkladığımızda başa bela, açıklamadığımızda başa bela. Açıklanan son rakamın 5 Milyon TL alında şu an borcumuz. Yani yaklaşık olarak 34-35Milyon TL ediyor. Ancak 34 Milyon TL’nin de belki 1-2 Milyon TL üzerine çıkabilir ama yasal borcun bu civarda olduğunu söyleyebilirim. Faiz sürekli güncellendiği için harçlar hesaba katılmaz ”dedi.

Konuşmasında bir nokta dikkat çekici, “Borcu açıkladığımızda başa bela, açıklamadığımızda başa bela.”

Halbuki bu kaçamak bir cevap. Aslında ödenen veya ödenmeyen borçların dağılımının kamuoyu tarafından bilinmesi neden başa bela olsun.

Kısaca, Elazığspor Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç basın toplantısında yine borç konusunda net konuşmadı. Kamuoyu bu kadar borç kime ve kimlere var sorusunun cevabını beklerken, yönetim borçlar konusunda gerçek rakamlar ortaya çıkmasın diye mi böyle bir bahane ileri sürüyor. Onu da kamuoyu değerlendirecek.

 

 

Yorumlar

Elazığın Sesi